Fransa’ndan  bisikletiyle dünya turuna çıkan Yann Lenormand  , 7 ülkeyi gezdikten sonra Türkiye’ye geldi. Karapınar ilçesinde mola veren  Fransız Yann, vatandaşlarla  sohbet etti ve Kitap kafeyi gezdi. Meke gölü ile Acıgölü gezerek bol bol fotoğraf çekti.. Türkiye’de 1 aydır  bulunduğunu İstanbul,Bursa,Afyon, ve  Konya gibi  şehirleri  gezdiğini belirten  Fransız Yann , Türk insanın gezdiği tüm ülkelerdeki insanlar arasında  en misafirperver insanlar olduğunu  söyledi.
2023 Şubat ayının başında Fransa’dan  yola çıktığını belirten  24 Yaşındaki Mühendis Yann Lenormand,İatalya,Slovenya,Hırvatitstan,Bosna,Karadağ,Arnavutluk ve Yunanistan’dan sonra Türkiye’ye ulaştığını kaydetti.
Türkiye’ye ulaşmak için 7 ülkeden geçip 6 bin 300 kilometre yol pedal çevirerek geldiğini söyleyen Fransız , bundan sonraki rotasının ise İran  olduğunu kaydetti.
Bisiklet ile dünya turunun uzun yıllar hayali olduğunu belirten Yann Lenormand “ Çok uzun zamandır hayalimi gerçekleştirmek için yola çıktım. Daha öncede ablam bisiklet ile tur yapmıştı. Bende ondan etkilendim.1 yıl boyunca çalışarak para biriktirdim. Şimdi ise , insanları, ülkeleri keşfetmek, ülkelerin kültürlerini tanımak için  pedal çeviriyorum. Son derece keyifli bir yolculuk yapıyorum.. Yeni insanlar tanıdım . Türk insanına hayranım. Yemek veriyorlar ve evlerinde misafir ediyorlar. Bunu  dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz. Türkiye’ye gelmeden önce Türkiye ve Türk insanı hakkında çok fazla bir şey bilmiyordum.. Ama tanıdığımda mükemmel insanlar olduklarına şahit oldum. Türk insanı çok sıcakkanlı ve samimi. Onlarımları diğer ülke insanlarından  ayıran en önemli özellik bu.  Herkes benimle konuşmak istiyor ve misafir etmek istiyor. Misafirperverlik noktasında gördüğüm en iyi ülke  Türkiye.  Köpeklerin saldırısı ve büyük şehirlerdeki arabaların dışında hiçbir sorun yok. Ailem endişeli ama onları düzenli olarak arıyorum ve onlara deneyimlerimi anlattığımda mutlu oluyorlar. Üstelik benden önce seyahat etmiş bir ablam olduğu için şanslıyım, bu yüzden onlar alışkın. Hiç bir problem yok. Çok mutluyum.Türkiyede 1 ay daha kalacağım” dedi. 
Günde 80 kilometre pedal çeviriyorum diyen Yann Lenormand  “  Bisiklet ile dünya turunun 2 yıl boyunca devam edecek. İran ,Pakistan ve Hindistan gibi ülkeleride gezeceğim. Vietnam’da turumu  tamamlayacağım” diye konuştu.