Acıgöl özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği doğal güzellikleirn en başında geliyor.

Türkiye'ye ilk defa gelen ve ülkemizin güzelliklerine hayran kalan Fransalı  Alexandra ve Thomas Heurtevent  çifti ile çocukları Yanis ve Axel ile birlikte  Acıgöl'de kamp yaptı.
Fransa'dan 22 Mayıs 2022 yılında  başladıkları karavan ile yolculukta  bir çok ülke gezip Türkiye'ye ulaştıklarını söyleyen Alexandra Heurtevent, Norveç, İsveç, İzlanda, Féroé Adası, İrlanda gibi ülkeleri gezdik. İrlanda'da  2 oğlum, Eylül'den Aralık'a kadar İngilizcelerini geliştirmek için İrlanda'da bir okulda eğitim gördüler. Türkiye gerçekten çok güzel bir ülke. İnsanları misafirperver  ve yardımsever. İstanbul, İznik Gölü, Gemlik, Ulubat Gölü'nün güzel gölü Erdek'i,Kapadokya ve Eğirdir gölünü  ziyaret ettik. 11 Haziran da geldiğimiz  Türkiye'den Ağustos ayının ikinci haftasında ayrılacağız. Türkiye'de çok güzel anılarımız oldu. Karavan ile yolculuk çok güzel . İstediğimiz yerleri gezip kamp yapabiliyorsunuz. Karavanda bütün ihtiyaçlarımızı gidereceğimiz düzenimiz var.  Karapınar'ın doğal güzellikleri çok güzel. Acıgöl, suyu temiz bir göl. Masmavi suları harika. Burada yüzme keyfini yaşadık. Suyu tuzlu olması dikkat çekici ve insan sağlığına iyi geldiğini  öğrendik. Çocuklarımız için de farklı bir anı olacak. Burada kamp yapmak eğlenceliydi. Fransa'ya döndüğümüzde arkadaşlarımıza buraya gelmelerini önereceğiz" dedi.
Baba  Thomas Heurtevent,"Acıgölde yüzmek ayrı bir keyif. Çünkü yüzmek için çaba harcamanıza gerek yok. Su tuzlu olduğu için sizi kaldırıyor.Suyunun masmavi ve temiz olmasıda harika." diye konuştu.
Çocuklarda Yanis Heurtevent ise" Acıgöl çok harika bir  göl. Yüzmek için ideal bir yer. Suyu tuzlu ve sizi kaldırıyor. En kolay yüzülebilecek göllerden birisi. Benim için unutulmayacak bir gün" dedi.
Fransız aile, gölde gün batımı ile gün doğumunu izleyip yürüyüş yaptı ve bol bol fotoğraf çekti.