Gazze Yürüyüş Platformu Gönüllüsü Pamukkalae Üniversitesi İlahiyat fakültesi öğretim üyesi Doç Dr  Mustafa Türkan, Dünyanın sesiz kaldığı bu zulme sessiz kalmamak için yürüyoruz” dedi.

Kale ve Selimiye Mahallelerinde Kentsel Dönüşüm Toplantısı Yapıldı Kale ve Selimiye Mahallelerinde Kentsel Dönüşüm Toplantısı Yapıldı

 Denizli’den 7 gönüllü İsrail vahşetine dikkat çekmek ve halk arasında uyanış   için yürüyüş başlattı. Denizli Delikliçınar Yeni Cami'den yürüyüşe başlayan ve akademisyen, din görevlisi ve üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllüler, 20 Temmuzda Hatay’a ulaşmayı planlıyor..

Denizli'den başlayan farkındalık yürüyüşü kapsamında  Afyon, Konya, Niğde, Adana'ya ulaştıktan sonra Hatay'a giriş yapacaklarını ve Reyhanlı'da yürüyüşü bitireceklerini söyleyen Gazze Yürüyüş Platformu Gönüllüsü Doç Dr Mustafa Türkan,” yaklaşık 900 kilometrelik mesafeyi gönüllü arkadaşlarla yürüyeceğiz. Gazzede olan bitene sesiz kalmak Müslümana yakışmaz. Denizli'den hedefimiz Gazze olması için dua edip  yola çıktık. Karapınar’a ulaştık. İnsanlığın onuru izzeti şerefi ve başta doğu Türkistan, Gazze olmak üzere yapılan zulme karşı sesimizi duyurmak için yola çıktık. Gittiğimiz her yerde bize büyük destek var. Bütün  dünyanın seyrettiği zulme dur demek için çocukları masum insanların sesi olmak için ,İslam ülkelerinin dirilişine  vesile olmak için bu yola baş koyduk” dedi.

Zulmün sona ermesi için direnmeye devam edeceğiz diyen Doç Türkan  Türkan,” 7 Ekimden bu yana insanlık ölüyor. İnsanlar soykırıma tabi tutuluyor. Çocuklar evlerinde fosforlu bombalarla öldürülüyor. Bizlerde ne yapabiliriz diye düşündük. Hatay Reyhanlı’ya yürümeye karar verdik. Bizler ayaktayız bu soykırımlar Gazze’de doğu Türkistan’da bitene kadar devam edeceğiz. Şimdi diriliş vakti ayağa kalma vakti. Dünyadaki vicdan sahibi insanları ayağa kalkmaya ve ülkelerinde sınırlara kadar yürümeye davet ediyoruz. İnanıyoruz ki insanlık ayağa kalktığında zalimler zulümlerine son verecektir. Dünya  ölü toprağı atılmış durumda başta Müslümanlar için kıvılcım olur. İnşallah dünya yeniden dirilir  ve dünyaya Osmanlı ruhu hakim olur” diye konuştu.

Gazze Yürüyüş Platformu Gönüllüsü grubu Karapınarda vatandaşlar karşıladı

Editör: Himmet Türkmen