Başkan Ulusoy Hayvancılık Kurulu Toplantısına Katıldı Başkan Ulusoy Hayvancılık Kurulu Toplantısına Katıldı

Karapınar İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk, Garnizon Komutanı Albay Serdar Tavlayan, Cumhuriyet Savcısı Aslı Polat, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, MHP İlçe Başkanı Ercan Alp, CHP İlçe Başkanı İlter Çorakçı, S.Ü. Aydoğanlar MYO Müdürü Naim Çağlar Diri, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Sönmez, İlçe Emniyet Müdürü Salih Erdem, İlçe Müftüsü Sırrı Fuat Ateş, İlçe Nüfus Müdürü Recep Kesik, Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali Karakul, Sivil toplum kuruluşları ve Oda Başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık, Şehit Aileleri ve Gaziler, Askeri Erkan, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
Kutlama programı 29 Ekim 2023 Pazar günü saat 10.00 ile 10.30 arasında Karapınar Kaymakamlık Makamı'nda Kaymakam Şenol Öztürk, Garnizon Komutanı Albay Serdar Tavlayan, Belediye Başkanı Mehmet Yaka tarafından tebriklerin kabulü ile başladı.     Kutlama kabulünün ardından Atatürk Stadyumu'na geçildi. Burada Türkçe Öğretmeni Hamdi Mutlu ve Türkçe Öğretmeni Ezgi Baykut Bozkurt sunuculuğunda  Saygı Duruşu ve ardından İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Aslı Pancar'ın yönetiminde bir gurup öğrenci ve katılımcılar tarafından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla resmi tören başlamış oldu. 
 Cumhuriyet Ortaokulu Beden Eğitim Öğretmeni Fehmi On'un refakatinde, Kaymakam Şenol Öztürk, Garnizon Komutanı Albay Serdar Tavlayan ve Belediye Başkanı Mehmet Yaka halkın, öğrencilerin ve tüm katılımcıların bayramlarını kutladılar. 

Akabinde Karapınar İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk'ün günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Halk oyunları ve zeybek gösterisi sergilendi. 100. Yıl Korosu çeşitli şarkılar seslendirdi. Tüm gösteriler izleyiciler tarafından coşku ile seyredildi. 

Cumhuriyetin 100. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk, Garnizon Komutanı Albay Serdar Tavlayan ve Belediye Başkanı Mehmet Yaka tarafından tebrik edilerek verildi.
 
Program okulların resmi geçit töreninden sonra son buldu.