Cumhuriyet Ortaokulu Satranç Takımı, turnuvada hem Küçükler hem de Yıldızlar Kategorisinde okullar bazında Takım halinde ilçe birincisi oldu. Takım Alanında alınan bu birinciliklerle beraber; Bireysel bazda da derecelere ambargo koydu.

Karapınar’da Trafik Kazası ; 4 Kişi Hayatını Kaybetti 2 Yaralı Karapınar’da Trafik Kazası ; 4 Kişi Hayatını Kaybetti 2 Yaralı

Bireysel bazda elde edilen sonuçlara göre; Küçükler Kategorisinde, İsmail Arda KALKAN ilçe birincisi, Muhammet Emir SİVRİKAYA ilçe üçüncüsü olarak dereceye girmeyi başardılar. Yıldızlar Kategorisinde ise Ahmet Emir OCAKÇI ilçe birincisi, Şükrü YAYLACI ilçe ikincisi, Mustafa Baki ULUSOY ilçe üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attılar.

Cumhuriyet Ortaokul müdürü Metin YAPAR, turnuva sonunda yaptığı açıklamada “ Cumhuriyet Ortaokulu Satranç Takımı Oyuncularımı bireysel başarılarıyla öne çıkan tüm öğrencilerimi ve özellikle öğrencilerini özveriyle çalıştıran Teknoloji Tasarım-Satranç Takımı hocası Nevzat Kalkan hocama okulumuz adına teşekkür ediyorum. Bu başarılar, öğrencilerin sene başından beri gösterdikleri azim ve gayretin bir göstergesi olmuştur.

Bu başarıdan dolayı Cumhuriyet Ortaokulu adına gurur duyuyor, başarılarıyla bizi onurlandıran sevgili öğrencilerimize ve hocama teşekkür ediyorum. Öğretmenimin ve öğrencilerimin bundan sonraki turnuvalarda da elde edecekleri başarıları ile  bizleri gururlandırmaya devam edeceğinize inancımız tamdır.”dedi

Editör: Himmet Türkmen