Başkan Erkoyuncu Bakan Bayraktar İle Görüştü Başkan Erkoyuncu Bakan Bayraktar İle Görüştü

Gündüz saatlerinde meydana gelen obruğu yaylada bulunan çoban fark etti. Obruğun 100 metre ilerisinde  tarla sahibi  Fatih Şık’ın isimli çifçinin evinin bulunması dikkat çekti.
Obruğun oluştuğu alanda geçtiğimiz yıl çatlakları fark eden tarla sahibi Fatih Şık’ın o bölgeye hiçbir şey ekmeyip boş bıraktığı öğrenildi. 1 yıl sonra  o bölgede bugün büyük bir çukur oluşmuş durumda. Obruğun 50 metre çapında 20 -25 metre derinliğinde olduğu kaydedildi. Bölgede yaklaşık 1 ay önce buğday hasatının gerçekleştiği öğrenildi. 
 Tarla sahibi Fatih Şık obruk oluşumunu rüyasına girdiğini belirterek” Akşam hayvanlar için depoya su dolduruyordum. Suda bulanıklık vardı. Kuyuyu durdurdum.  Acaba başka yerde mi  bir şey olacak, diye düşündüm. Hatta rüyasını gördüm. Rüyamda toprak sallandı. Hep endişe ile uyudum. Hatta dudağım bile uçuklamış. Sabah uyandığımda çobana rüyamı anlattım. Hayra yorumla dedi, çoban. Sonra Karapınar’a gittim. Öğleden sonra çoban aradı. Elimi yıkarken ses duydum dedi. Yanına varınca obruk görmüş. Videosunu çekip bana attı. Eve yakın yaşadığımız  yerde, Allah’tan geldi. Geçen yıl çatlak vardı ve o bölgeyi ekmedik. Çökeceği aklımıza gelmedi. Obruğu görünce haliyle tedirgin olduk.50 metre çapında ve  40 m derinliğinde. Evimiz  obruğa son derece yakın. Canımızla malımızda tehlike olmadı. Çocuğumuzun rızkı için buradayız. Bırakıp gidecek hâlimiz yok. Baba yurdumuz. Tedirginliğimizde var. Bununda yanında riskte var. Allahtan insanın olduğu veya hayvanların olduğu zamana denk gelmemiş. Buna şükrediyoruz” dedi.
Diğer  2 obruk ise Fevzipaşa Mahallesi Üç obruk mevkiinde meydana geldi. Aynı Pancar tarlasında oluşan 2  ayrı obruk  görenleri şaşırttı.
Pancarların durumunu merak eden  tarla sahibi tarlayı gezerken obruklarla karşılaştı . Durumu hemen yetkililere bildirdi.
Pancar tarlasında oluşan obruklardan birisinin çapı 8 metre derinliği ise 5 metre , aynı tarla içerisindeki diğer obruk ise aynı çizgi üzerinde ve 100 metre mesafede oluştu. Bu obruğun ise çapı 4 metre derinliği 3 metre civarında olduğu kaydedildi.
Belediye zabıta ekipleri obruk bölgesinde inceleme yaptı.
 

Editör: Himmet Türkmen