Konuk: Şeker İthalatıyla Mücadele Edecek Cesaretin Yoksa Çekil Cesareti Olanlar Gelsin Konuk: Şeker İthalatıyla Mücadele Edecek Cesaretin Yoksa Çekil Cesareti Olanlar Gelsin

Başkan Önal, Karapınar'ın büyük bir coğrafi alana sahip olmasına rağmen çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini belirtti. İlçeyi en üst noktaya taşımak için çaba gösterdiklerini ve ilk 3 aylık dönemde başarılı bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Ekip olarak eksiklikleri gidermek ve projeleri hayata geçirmek için çalışmalara devam edeceklerini vurgulayan Önal, dürüstlük ve şeffaflık ilkelerinden taviz vermeden Karapınar'ı hak ettiği yere getireceklerini söyledi. Ayrıca, kapılarının herkese açık olduğunu, STK'lar, muhtarlar ve basın ile sürekli istişare halinde olduklarını belirtti. Önümüzdeki günlerde halk günü düzenleyerek vatandaşların isteklerini dinleyeceklerini de ekledi. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un ilçeye büyük önem verdiğini ve projelerin bakan ile görüşülerek hayata geçirileceğini ifade etti.
Başkan Önal, ilçenin kanalizasyon, doğalgaz kadar önemli içme suyu projesi, Sultan Selim Camii kentsel dönüşümü, Temmuz sonu faaliyete geçecek olan Acıgöl yüzer projesi, yeni belediye hizmet binası, Ali Tepe, parklar, cenaze ve mezarlıklar ile ilgili projeler hakkında da bilgi verdi. Son olarak basın çalışanlarından gelen soruları cevapladı.

Editör: Himmet Türkmen