KİGAL Tarafından  Şiir Dinletisi Gecesi Düzenledi KİGAL Tarafından  Şiir Dinletisi Gecesi Düzenledi


1 yıl önce Lında Baudoın ve   Hans Jaspers çifti Karavanları ile Dünyayı gezmeye çıktı. Bir çok Avrupa ülkesini gezip 3 hafta önce Türkiye'ye ulaştılar. Türkiyede İstanbul,Antalya, Denizli  ve Fethiye gibi yerleri gezen Belçikalı Turistler Meke gölünde gün batımını ve gün doğumunu izledi.
20 yıl öncede Türkiye'ye geldiğini ifade eden Hans Jaspers, Türkiye'deki gezdikleri yerlerin birer doğa harikası olduğunu kaydetti.
Hans Jaspers, 3 haftadır Türkiye'deyiz. Bizim için harika bir gezi oluyor. Karavanlarımızla bir yere durduğumuzda insanlar bize yardım etmeye çalışıp konuşmaya başlıyor. Bu bizler için çok değerli. Bir çok Avrupa ülkesinden bunu görmek mümkün değil. Zaten bizimde amacımız Ülkelerdeki Kültürleri öğrenmek istiyoruz. İspanya,Portekiz,İtalya,Hırvatistan,Bosna Hersek,Karadağ,Arnavutluk ve Yunanistan gibi ülkeleri gezdik. Her ülkenin farklı özellikleri var. Ama Türkiye bizde her yönü ile bıraktı. Bundan sonrada Kapadokya,Nemrut dağı olmak üzere bir çok yeri gezeceğiz.3 hafta sonra Türkiye'den ayrılacağız. Karavanımızlada hem gezip hem de   çalışıp projeler yapıp para kazanıyoruz. Bu şekilde  tatil yapmış ve  gezmiş oluyoruz. Meke gölünün durumu ise üzücü. Buna rağmen gölün oluşumun itibari ile çok güzel. İnsanı etkiliyor .Gölün çevresini gezdik. Her bölgesi bir başka çekici. Ama suyun çekilmesi  insanları üzüyor" dedi.
İsrail ile Filistin arasındaki savaşın üzücü olduğunu belirten Belçikalı Çifti; Bu üzücü durum. Daha önce seyahatlerimiz ile İsrailli kişilerle de tanıştık Onlarda çok üzülüyor ve savaş istemiyor. Dünyada barış olmalı savaş olmamalı.Biz İslam'ı seviyoruz." Diye konuştular.( M. Korkusuz )

Editör: Himmet Türkmen