Konya’nın Karapınar ilçesinde bir genç, kiraladığı vinç ile 5. kata çıkıp kız arkadaşına evlilik teklifinde bulundu. Evet cevabını alan genç bu kez de kız almaya beyaz smokin giyip at ile geldi.

Aslen Erzurumlu olan Ekrem Erkan, gönlünü Karapınarlı Ayşenur Boztaş’a kaptırdı. Geçtiğimiz günlerde vinç kiralayan Erkan, kız arkadaşının oturduğu apartmanın önüne gitti, sepete binerek 5. kata çıktı. Klarnet çalan genç, pankart açıp cam önünde serenat yaparak evlenme teklifi yaptı. “Evet” cevabını alan Erkan düğün hazırlıklarını başladı.

Buğday Ekili Tarlada Çıkan  Yangında 15 Dekar Alan Zarar Gördü Buğday Ekili Tarlada Çıkan  Yangında 15 Dekar Alan Zarar Gördü

Ailesi ve yakınları birlikte Ankara’dan gelen Ekrem Erkan, bu defada gelin almaya at üzerinde geldi. Beyaz smokini ile at üzerine hayat arkadaşının evden çıkması bekleyen genç damadın yakınları, apartman önünde oynayıp halay çekti.

Yaklaşık 45 dakika at üzerinde bekleyen Ekrem Erkan, “Ben sevdiğimi bir ömür boyu da beklerim. Hem evlenme hem de düğünümün faklı olmasını ve bize güzel bir anı olmasını istedim. Evlenme teklimi vinç üzerinde pankart açmıştım. Vinç üzerinde klarnet çalıp serenat yaparak evlenme teklifinde bulunmuştum. Düğünümüze böyle farklı bir şey olsun istedik. At üzerinde gelmeyi kararlaştırdım. Tabi fazla alışık olmadığımız için insanlar şaşırdı. Yolda görenler önce şaşırsa da sonra alkışladılar. Aslen Erzurumlu olduğum için kültürümüzü de yaşatmak istedim” dedi.

Uzun süre at üzerinde Ayşenur’u bekleyen Ekrem sevdiğinin gelmesi ile birlikte düğün için Ankara’ya gitti.

Editör: Himmet Türkmen