İlçeye 10 kilometre mesafedeki Acıgöl'de Karapınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nce temizlik yapılıp, göl çevresi  atıklardan arındırıldı.

Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı Karapınar'da Ziyaretçileriyle Buluştu Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı Karapınar'da Ziyaretçileriyle Buluştu

Ekipler gölün üst yamaçları dahil sahil bölümüne kadar geniş bir alanda çevre temizliği yaparak çöpleri poşetlere doldurdu. Gölün güzelliğini kirleten çöpler poşetleri toplanarak kamyonlarla götürüldü. Yaz-Kış ziyaretçilerin ziyaret ettiği gölde poşet, su şişeleri, İçki şişeleri ve diğer atıklar işçiler tarafından toplandı. Karapınar Belediyesi Temizlik işleri Müdürü İbrahim Verim Gölümüz yüzmek, dinlenmek ve stres atmak isteyenlerin  sıkça ziyaret ettiği ve dinlendiği bir göl. Önemli yol güzergahında olması sebebi ile çok sayıda insan geliyor. Belediye olarak duş kabinlerini dezenfekte edip göl kenarına bırakılan atıkları ekiplerimiz  temizledi. Vatandaşlarımızdan şu zorlu süreçte temizlik konusunda daha dikkatli olmalarını istiyoruz. En iyi temizlik çevreyi kirletmemek. Gölü hep beraber korumalıyız.Çünkü hepimiz  gölden yararlanıyoruz" dedi.