İlçenin Selimiye mahallesinde yaşayan  4 çocuk babası Şahin Bütün’e, teşekkür plaketi ile bağışçı belgesi takdim edildi.

Şahin Bütün, Selimiye mahallesi  Muhsin Yazıcıoğlu caddesindeki bir apartmanın ikinci katındaki 3+1 dairesini ölmeden önce Mehmetçik vakfına bağışlamaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Askerleri çok sevdiğini ve ülkenin korunmasında ve vatandaşın huzur içinde yaşamasının askerlerin rolünün büyük olduğunu belirten Şahin Bütün”  Karapınar’da yaşıyorum . Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştım.3 oğlum 1 kızım var. 86 yaşına kadar çalışarak geldik. Çalıştıkça Allah’ta  bize verdi .Öbür dünyaya azlık olsun diye evimi Mehmetçik vakfına bağışladım.. Çocuklarım bu konuda  beni destekledi. Sen bilirsin  baba dedi . Kaymakamla görüştüm. Albayla görüştük. Geldiler çay kahve içtiler. Evimizi gördüler kararı verdiler. Türkiye’de hudutu, devlet,i milleti koruyan,  huzurumuzu koruyan  asker ve polistir. Dağlarda, karlar  içeresinde anarşiyi  bekleyen  askerileri gördüm ve  evimi Mehmetçik vakfına bağışlamanın anlamlı olacağına kararını verdim. Askerlerimizi seviyorum. Asker polis olmazsa kimse yaşayamaz. Onun için Mehmetçik vakfına bağışladım.. Ankara’dan iki görevli geldi. Onlarla tapuya gittik işlemi yaptırdık. Ben ölünceye kadar evde oturacağım. Öldükten sonra ev Mehmetçik vakfının olacak. Evimi İsteyerek severek verdim.  Evlatlarımın da ihtiyacı yok. Onlarda bu kararımda beni desteklediler. İçimden gelerek bağışladım. Öteki dünyaya azlık olsun.  Askeri Poligona cami yapılıyormuş. Albayın yanına  gittiğimizde 50 bin lirada oraya bağış yaptım” dedi.