Belediye Başkanımız Mehmet Yaka ve eşi, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin ve eşi, MHP İlçe Başkanı Ercan Alp ve Belediye Başkan Yardımcımız Halil Aker ve AK Parti Gençlik Kolları Sinan Gümüşsoy ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Anadolu Etap’ta çalışan bayanlara, Külliye de çalışan Bayan ve müşterilere, Belediye de görevli olan Bayan personele,Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ilçemizde hizmet veren ASEM ve KOMEK kurs merkezlerinde eğitim gören bayan kursiyerlerini ziyaret ederek öğretmenlere, kursiyerlere ve çalışan kurs görevlilerineçiçek vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Günleri’ni kutladılar.

Karapınar'ın Değerleri Gençlerimiz ile Buluşuyor Karapınar'ın Değerleri Gençlerimiz ile Buluşuyor

Başkan Yaka açıklamasında “Ailenin ve toplumun temel taşı olan kadınlarımızın sevginin, emeğin, muhabbetin ve ekonominin geleceğin ümidi olan kadınlarımızın aynı zamanda şehit ve gazi yakınlarımızın annelerinin ve eşlerinin de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Ekonomiden sanata her türlü alanda aileye ve ekonomiye çok büyük katkısı olan kadınlarımızın bundan sonraki hayatlarında aileleriyle birlikte nice sağlıklı huzurlu günler geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Bayanlar, "Çok teşekkür ediyoruz. Bugün bizi düşünüp ziyaret eden Belediye Başkanımız Mehmet Yaka Beye ve beraberindekilere. Bizi çiçekle onurlandırdılar, özel hissettirdiler. Buraya kadar gelip bize bugünü anlamlı kıldığı için teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandılar.