Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıldönümü etkinlikleri Karapınar’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal tarafından çelenk sunumu ve ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Bayram çoşkusu Atatürk Stadyumu’nda devam etti.

Kutlama programına Karapınar İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat ve eşi, Garnizon Komutanı Piyade Üsteğmen Ahmet Duyar ve eşi, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Cumhuriyet Savcısı Fatma Ezeroğlu, Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar  M.Y.O Müdürü Naim Çağlar Diri, AK Parti İlçe Başkan V. Mehmet  Şentürk, CHP Konya Milletvekili Adayı Kamil Bülbül Okuyucu,  Kurum ve Kuruluş Başkanları, İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Mete, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, İlçe Müftüsü Yunus Aydın, İlçe Nüfus Müdürü Recep Kesik, Belediye Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri, Askeri Erkan, Şehit Aileleri,  Basın Mensupları, Öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk Stadyumu’ndaki program Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde Karapınar Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı  vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Önal konuşmasında; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen kutlama programına hoş geldiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘ Eğemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ifadesinin ışığında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 103. yıldönümünü büyük bir coşkuyla idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.Milli mücadelenin en önemli dönüm noktalarından biri olan 23 Nisan 1920 tarihi, aziz milletimizin iradesine asla set vurulamayacağını ispatı olan TBMM’nin açıldığı gündür.Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, Millet olarak sağlıklı ve huzurlu nice bayramlara kavuşmayı temenni ederek hepinize sevgi saygılarımı sunuyorum. “ ifadelerini kullandı.

Polonya’dan Meke  Gölüne Geldiler Polonya’dan Meke  Gölüne Geldiler

Öğrenciler 23 Nisan temalı günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okudular. Halk oyunları gösterileri, Atatürk Çocukları adlı gösteri izleyiciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Okullar arası  düzenlenen  masa tenisi, kız ve erkek voleybol turnuvası, çeşitli branş ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerini  Karapınar Kaymakamı, Garnizon Komutan V. Belediye Başkanı, Cumhuriyet Savcısı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından  takdim edildi.  Program Bayrak yürüyüşü ve resmi  geçitler ile sona erdi.