Kıbrıs Gazisi Şevket Erkol, Karapınar’da Son Yolculuğuna Uğurlandı Kıbrıs Gazisi Şevket Erkol, Karapınar’da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Açılış programına Karapınar Kaymakamı Şenol Öztürk, Belediye Başkanı İbrahim Önal, Ziraat Odası Başkan Vekili Asım Yeşilyurt, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, İlçe Müftüsü Dr. Sırrı Fuat Ateş, Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy ve Yönetim Kurulu üyeleri, meclis üyeleri, personeller, hububat alım satımı yapan tüccarlar ve hububat üreticileri katıldı.
Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy konuşmasında, "Öncelikle hasat sezonunun üreticilerimiz, üyelerimiz ve ülkemiz adına hayırlı, bereketli ve helalinden bol kazançlı geçmesini diliyorum. Hasat başlangıcında çiftçilerimizden dane kayıplarının önüne geçmek için zamanında hasat yapmalarını ve bakımları yapılmış biçerdöverler ile hasat yapmalarını istiyoruz. Bu hassasiyet, hem çiftçilerimizin hem de tarımsal ekonomimizin faydasına olacaktır. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.   Karapınar İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk ve Karapınar Belediye Başkanı İbrahim Önal'da açılış programında yaptıkları konuşmalarda, üreticilere ve tüccarlara teşekkür ederek, 2024 yılı hububat sezonunun hayırlı ve bereketli olmasını dilediler. 
2024 yılı Hububat Hasat Sezonunun açılışı İlçe Müftüsü Dr.Sırrı Fuat Ateş'in duası ile devam etti.
2024 yılı Hububat Hasat Sezonunun İlk mahsul Arpa sını  10.100 TLTon fiyatla  satın alan Tahsin Görgülü ve yılın ilk mahsul Arpası nı satan Hüseyin Aksöz, Karapınar Ticaret Borsası tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.
 

Editör: Himmet Türkmen