05 Şubat 2024 tarihinde okulların başlaması ile beraber ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitimlerini sürdürülebilmesi, okul çevrelerinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların engellenmesi ve trafik güvenliğinin artırılması için İkinci dönem tedbirleri toplantısı gerçekleşti. Toplantıda okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele ve diğer hususlar ile okul servis araçlarının çalışmaları, karşılaşılabilecek sorunların çözümü, asayiş ve trafik tedbirleri konuları değerlendirildi.

Kaymakam Şenol ÖZTÜRK, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenliği ve eğitimi bizim önceliğimizdir. Eğitim ve öğretim sürecinde güvenli bir ortamın sağlanması, öğrencilerimizin başarılı olmaları için önemlidir. Bu toplantıda alınan tedbirlerle birlikte eğitim kalitesini artırmak ve okul çevrelerindeki güvenliği artırmayı hedefliyoruz."dedi.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda Gerçekleşen Toplantıya Kaymakam Şenol ÖZTÜRK’ün beraberinde Belediye Başkanı Mehmet YAKA, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa SÖNMEZ, İlçe Emniyet Müdürü V. Salih ERDEM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet İÇALAN ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. M. Akif AKYURT katılım sağladı.

KİGAL Tarafından  Şiir Dinletisi Gecesi Düzenledi KİGAL Tarafından  Şiir Dinletisi Gecesi Düzenledi

Editör: Himmet Türkmen