banner328

Bu haber kez okundu.

TMO; bu hasat döneminde, tüm ürün alımlarını randevulu olarak gerçekleştirecektir
2012 yılında üreticilerimize daha kaliteli hizmet vermek ve hasat döneminde en kısa sürede ürün teslimatını gerçekleştirmek amacıyla buğday ve mısırın peşin alımları; randevulu ve randevusuz olarak, emanet alımları ise tamamen randevulu olarak gerçekleştirilmiştir. Çeltik alımları ise tamamen randevulu olarak yapılmıştır.

2012 yılında randevulu olarak işyerlerine gelen üreticilerin ürünleri aynı gün içerisinde, randevusu olmayanların ise işyerindeki sıraya göre alınmıştır. Uygulama kamuoyu tarafından olumlu karşılanmıştır.

TMO; hizmette kaliteyi artırmak ve üreticilerimizin işyerlerinde uzun süre beklemelerini engellemek amacıyla 2013 alım döneminde, uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek, tüm ürün alımlarını randevulu olarak gerçekleştirecektir.

Bu sistemle birlikte ürün sahipleri, TMO’ya arz edecekleri ürünler için www.tmo.gov.tr veya randevu.tmo.gov.tr adreslerinden randevu alınabilecekleri gibi Kurumumuz şube müdürlüğü ve ajans amirliklerine müracaat etmek suretiyle de randevu alabileceklerdir.

Randevular, taahhütnameli alımların başlanmasıyla birlikte alınabilecektir.

Randevular, ürün teslim etmek istenilen işyerleri için yapılacaktır.

Randevu alma işlemi, gerçek kişiler için T.C. Kimlik Numarası, tüzel kişiler için Vergi Numarası ile yapılacaktır.

Üreticilere, ÇKS’de kayıtlı ürün miktarı kadar randevu verilecektir.

ÇKS kaydı olmayan üreticiler sistemden randevu alamayacağından, ÇKS kayıtlarının mutlaka güncellenmesi gerekmektedir.

ÇKS’si olmayan kesimler; her bir işyeri için günlük en fazla 250 ton emanet randevusu alabileceklerdir.

Randevular, işyerlerinin günlük alım kapasitelerine göre verileceğinden, randevu alacak kişilerin getirebileceği ürün miktarı kadar randevu alınması, sistemin işleyişi açısından faydalı olacaktır.

Getirilecek ürün miktarından fazla randevu alınmaması, diğer kişilerin randevu alabilmeleri ve Kurumumuzun planlı-programlı bir şekilde hizmet vermesi bakımından büyük önem arz etmektedir.

Ürününü TMO işyerine teslim etmek isteyen ürün sahipleri için hazırlanan randevu sistemi ve internet üzerinden nasıl randevu alınacağının detaylı olarak anlatıldığı broşür ve afişler, ülkemizin her noktasına ulaştırılmıştır.

Ürün sahiplerinin, broşür ve afişleri incelemeleri veya TMO işyerlerinden bilgi almaları halinde, randevu alma aşamasında ve ürün teslimatında yaşanması muhtemel sorunlar ortadan kalkacaktır.

Randevu sisteminin uygulanmasıyla birlikte;

·         İşyeri önünde bekleme randevu günüyle sınırlı olacaktır.

·         Ürün sahiplerinin, TMO’dan aldıkları randevu gününü dikkate alarak hasat ve ürün nakliyesini programlamalarına imkân sağlanmış olacaktır.

·         İşyerinin günlük alım kapasitesine göre randevu verileceğinden, TMO’ya arz edilen ürün, en seri şekilde alım işlemine tabi tutulacaktır.

·         Ürün sahipleri, randevu gününde ürün teslim edeceklerinden, ilave nakliye ücreti ödemeyeceklerdir.

Yeni hasat döneminin üreticilerimize, hububat sektörüne ve ülkemize hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını dileriz.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol