Öne Çıkanlar MAYIS 2017 TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİ Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Aile Birliği Toplantısı Yapıldı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun Murat Kurum Bu Şehrin Öz Evladıdır

Bu haber kez okundu.

Salarlı  Kapalı Sistem Sulama Tesisi İşletmeye Alındı

Konya şehir merkezinde ve 6360 sayılı Büyükşehir Belediyeleri Kanunu çerçevesinde sorumluluk alanına giren mahallelerde su ve kanalizasyon hizmetlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, tüm bunların yanında tarımsal sulama konusunda da projeler üretiyor.

Bu kapsamda boşa akan suları damla sulama marifetiyle tarım arazilerine yönlendiren sistemlerle alakalı çalışmalar yapan KOSKİ, geçimini topraktan sağlayan vatandaşların yüzünü güldürecek kapalı sistem sulama tesislerini basınç testlerinin ardından bir bir devreye alıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, KOP İdaresi işbirliğiyle tarımsal sulamada su kaybını en aza indiren ve tarımsal üretimin artırımına yönelik büyük katkı sağlayan modern kapalı sistem sulama tesisini Meram ilçesi Salarlı Yaylası’nda faaliyete geçirdi.

Bölgedeki 50 hanenin faydalanacağı tesis için 5 bin 600 metre hat boyu olmak üzere 160 ve 200 milimetre çaplarında polietilen borular kullanıldı. 1 adet de su bendinin yapıldığı tesis projesi çerçevesinde 125 hektar alansuya kavuşturuldu.

HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol