banner328
Öne Çıkanlar Bulduğu Parayı Zabıta Müdürlüğüne Teslim Etti Başkan Yaka  Sağlık Çalışanlarını Ziyaret Etti Karapınarda Soba Zehirlenmesi : 2 Ölü Karapınada Soba Zehirlenmesi : 2 Ölü

Bu haber kez okundu.

Karapınar Bölgesi Tarım Üssü Konumuna Gelmiştir.

Karapınar Ziraat Odası başkanı Bozaklı, hububat ekiminin girdisinin fazla getirisinin de az olması sebebi ile çiftçinin değişik ürünlere yöneldiğini belirtti.

Başka Bozaklı, Karapınar bölgesi tarım üssü konumuna gelmiştir. Bölgemizde ürün deseni her geçen gün değişiklik göstermektedir. Bu değişikliklerden bir tanesi de ayçiçeği ekimidir. Ayçiçeği Ekimi 70–100 bin dekar arasında çiftçilerimiz tarafından ekilmektedir. Ancak kurak bir mevsim yaşamamız ve hava sıcaklıların farklılık göstermesi rekolteyi engellemiştir. Son dönemlerde hububat ekimi azalmış bununla birlikte değişik ürün ekimleri de artmıştır. Bunun en önemli sebebi çiftçilerimizin maliyeti az geliri fazla ürünlere yönelmesinden kaynaklanmaktadır. Hububat ekimin azalmasıyla birlikte saman ihtiyacımızın arttığı da bir gerçektir. Bu durum hayvancılık ile uğraşanları zor durumda bırakmıştır. Üreticilerimiz bir ürünü ekerken bir başka ürünü unutmak benimsediği bir şey değildir. Karapınar ayçiçeği Trakya’dan kaliteli ve daha verimlidir.” Diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol