Öne Çıkanlar İlçemiz Okullarına TUBİTAK Bilim Kitaplığı Projesi Mustafa Şener Ortaokulu Mezuniyet Töreni Ahmet Tevfik Mavi Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı Özbekistan Tarım

Bu haber kez okundu.

Çölleşme ve Erozyon Araştırma Merkezi Sahasında Denetim

Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Necati Şimşekli ve Saha güvenlik görevlisi Kadir Biçer tarafından denetimler gerçekleştirildi.

Saha yetkililer tarafından yasak bölge çevresinde Koyun otlatılmasına karşı sık sık devriye ve kontrol gezilerinde bulunuyor.

Tellerin kesilerek Erozyon sahasındaki otlak alanına giren küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar toprağın yapısını bozarak Erozyona sebep olabilecekleri kaydedildi.

Enstitü Müdür Yardımcısı Şimşekli, Arazideki telleri kesilen alanları da gezdi.

Yasak bölgede koyun otlatan çok kişiye tutanak tutuldu.

Bazı çobanların ise İzinsiz Göçmen Mülteci olduğu saptandı. İzinsiz göçmenler polise teslim edildi.Koyun otlatan kişilere tutanak tutuldu.

Bölgede Koyun otlatan bazı çiftçilerde Erozyon sahasına yasak olmasına rağmen otlatmak amacıyla girilmesinden rahatsız olduklarını kaydetti.

Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Necati Şimşekli, Koyun otlatan kişilere uyarılarda bulunarak ”,Burası insanların emek verdiği bir yer.Yapılan otlatma çok yanlış. Erozyona sebeple oluyorsunuz. Geçmişte bu bölgeleri ağaçlandıran insanların emeklerine yazık ediyoruz” dedi.

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol