Öne Çıkanlar Yeni Müfredat Tanıtım Toplantısı Yapıldı Karapınar Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İhaleye Çıkıyor Karapınar Lisesinin adı değişti Belediye ve Tapu Müdürlüğü Veri Paylaşım Protokolü İmzalandı

Bu haber kez okundu.

Sağlık Bakan Yrd. Muhammet Örnek’i Ziyaret Etiller.
Ereğli Devlet Hastanesi ve Karapınar Devlet Hastanesindeki hekim açıklarının giderilmesi için Ak parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu çalışmalarını sürdürüyor. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Çağrı Meriç Ağır ve Karapınar Devlet Hastanesi Başhekimi Eser Şenkul ve beraberindeki heyet ile Kamu Hastaneler Birliği Bakan Yardımcısı Muhammet Örnek’i makamında ziyaret etiller.

Zorlu, her iki hastanenin de hekim açığı olduğunu ve durumun vatandaşları olumsuz etkilediğini ifade ederek en kısa zaman bu sorunun giderilmesini istedi.

Kamu Hastaneler Birliği Başkan Yardımcısı Muhammet Örnek ise Konya’nın iki önemli ilçesi olan Ereğli ve Karapınar devlet hastanelerindeki hekim açığını yakından takip ettiklerini ve Ereğli, Karapınar’da sağlık kalitesinin daha iyi noktalara getirilebilmesi için çalışacaklarını söyledi.

Ak Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, Konya’nın tüm içlerinde olduğu gibi Ereğli’nin ve Karapınar’ında sorunlarını yakından takip ettikleri ifade ederek, sağlık alanındaki eksiklerin giderilmesi için en üst makamlara kadar temasta bulunduklarını söyledi. Yapılan görüşmelerin iyi geçtiğini ifade eden Zorlu, iki hastanenin de kısa süre içerisinde gerek uzman gerek ise pratisyen hekim açığının giderileceğini söyledi.

Anahtar Kelimeler:
Sağlık Bakanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol