16 Ocak 2018 Salı

Saadet Partisi Konya Milletvekili Adayları Karapınar'da

Saadet Partisi Konya Milletvekilleri adayları Karapınar'a gelerek esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek partilerine oy istediler.

26 Ekim 2015 Pazartesi 07:12
Bu haber 2150 kez okundu
Saadet Partisi Konya Milletvekili Adayları Karapınar'da

Saadet Partisi Konya Milletvekili Adaylarından Tacettin Çetinkaya, Hasan Hüseyin Öz, Mustafa Derbentli, İsmail Aydilek, Ali Genç, Mustafa Acar, Muhammed Uzun, Mikail Cem Polatdağ Konya'dan Karapınar'a gelerek SP Karapınar İlçe Başkanı Kemal Kor ve Yönetim kurulu Üyeleri ve partililer ile birlikte vatandaşları ve esnafları ziyaret ettiler.

SP Konya Milletvekili Adayı Tacettin Çetinkaya parti binasında yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi. " Saadet Partisi olarak 1 Kasım 2015 Genel Seçiminin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yeryüzündeki bütün mazlumların ellerinden tutacak olan Saadet İktidarı için halkımızın oylarına talibiz diyen Çetinkaya, 7 Haziran'dan önce "Vaat vermeyiz, iş yaparız" dediler, tek başına iktidarı kaybettikten sonra alaya aldıklarını yapmaya başladılar. Daha 4-5 ay öncesine kadar başta asgari ücret olmak üzere ekonomik vaatlere "kaynak nerede?" firmalar iflas eder gibi gerekçelerle karşı çıkan AKP, bugün kınadığını yapıyor. 13 yıldır iktidar olduğu ve elinde müthiş bir imkan bulunduğu halde asgari ücreti sefalet ücretinden kurtaramayan iktidar, emekliyi de son bir kaç ayda hatırlayabildi. Ahlak siyasete hakım kılınacaktır. Saadet iktidarında siyasetin finansmanı şeffaflaştırılacaktır. Kamu kurumlarının etkin denetimi sonucunda, devletin imkanlarını kötüye kullananlardan mutlaka hesap sorulacaktır diyen Çetinkaya SP'sinin seçim vaatlerini anlatarak şunları söyledi,  % 10 barajı tarih olacak, kamu yayıncılığı kamu yararı güdecek, sivil toplum kuruluşlarına teşvikler artırılacak verilecek, Adalet konusunda Hakim Savcılar Yüksek Kurulu (HYK), (SYK) diye ikiye bölünecek ve adaletin hızlı işletilmesi için usul kanunlarında gerekli düzenlemeler yapılacak, yürütmenin denetimine her açıdan öncelik verilecektir. Bu çerçevede kamu istihdamı liyakat ve performans kriter olacak, yerel yönetimler şehir strateji birimleri kurulacak, muhtar dernekleri bir araya getirilerek Muhtarlar Federasyonu kurulacak, kalkınma da yığılan değil, yayılan yatırım programı uygulanacak, ekonomide gelir dağılımı adaleti sağlanacak, sanayide ileri teknoloji teşvik edilecek, tarım ve hayvancılık alanında tarım ve hayvancılık kurumu kurulacak, AVM'ler yerine KOBİLER desteklenecek, eğitim alanında AB yerine Milli Eğitim modeline geçilecek, YÖK kalkacak, kurul düzenlenecek, çalışma hayatında işçi ve memura % 50 zam verilecek, Sosyal güvenlik alanında emeklilikte yaş değil, hizmet yılı esas alınacak, dış politikada barış ve diyalog esas alınacak, sorunlar gençlerle birlikte çözülecek, emeklilere % 50 maaş zammı verilecek, yaşlılara 65 yaş üstüne yüzde yüz zam verilecek, engellilere kamu'da istihdam oranı yüzde 4 olacak, doğum yapan anneye bir yıl işsizlik ücreti ödenecektir diyen Konya Milletvekili adayı Tacettin Çetinkaya, huzur için Saadet Partisine oy verin, ülkemizde sosyal barış ve kardeşliği biz tesis edeceğiz, yüreğinin sesini dinle, Saadet'i duyacaksın, şikayet eden değil, çözüm üreten siyaset olsun diyorsanız, üretim artsın, okuyan işsiz kalmasın diyorsanız, istihdam sağlansın, köyler boşalmasın, dedelerle torunlar birlikte yaşasın diyorsanız, eğitim yaz-boz tahtasına döndü tutarlı bir eğitim sistemi olsun diyorsanız vatandaşlarımızın SP oy vermelerini istiyorum."dedi

 

 

    Yorumlar

banner290
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YESİLPİNAR GAZETESİ - Karapinar'in Gercek Haber kaynagı - 10 Ocak 2018 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 19 Aralık 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV