Öne Çıkanlar MAYIS 2017 TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİ Belediyenin Kurduğu Oyun Grupları Çocukları Sevindiriyor Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Aile Birliği Toplantısı Yapıldı Yaralı Baykuş Tedavi Altına Alında

Bu haber kez okundu.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş İlçemizi Ziyaret Etti

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Kuruyan Meke Gölü ve Ekmekçi yaylasında yeni oluşan Obruğu beraberinde ki heyetlerden Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Kaygusuz, Hasan Köçer, Mashar Peker, Mustafa Kurşun Maden, Sabit Çalık, Bekir Özel, Mevlüt Doğan ve Karapınar İYİ Parti İlçe Başkanı Haluk Çağıran ile birlikte gezerek incelemelerde bulundu.
Dünya'nın Nazar Boncuğu ve dünya'nın gözü olarak adlandırılan Karapınar'a 8Km uzaklıkta bulunan Meke Gölü'nün tamamen kuruduğu ve göl kenarında açıklama yapan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Meke gölünün bu haline biran önce çözüm üretilmesi çağrısında bulunan Yokuş, Bu gölde suyun olduğu zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin sık sık ziyaret ettiği, çeşitli kuş türlerini barındıran ve 'Dünya'nın Nazar Boncuğu' adını hak eden ve Tabiat Anıtı olarak dünyaya ilan edilen muhteşem bir göl idi. Bu güzel gölümüz niye bu hale geldi. Bunu sormamız lazım kendimize, suçlusu biz insanoğludur. Sularımızı hoyratça kullanıp tükettiğimiz için maalesef bu gölümüzde kurudu. Bu gölün çevresini kucaklayacak şekilde ve Konya-Adana karayolunun sağına ve soluna dikilen yaklaşık 800 bin fidanın yarısına yakın kısmı kurumaya başlamış, bakım ve sulaması yapılmadığı takdirde belki de tamamı kuruyacaktır. Yazık değil mi bu fidanların bakımı ve sulaması yapılması gerekiyor diyen Yokuş buradan hareketle ilçemize 8 km uzaklıkta Ekmekçi Yaylasında yeni oluşan Obruk incelemesini de heyetiyle birlikte gezen Yokuş, Teknik Üniversitesinin Karapınar'da obruklarla ilgili araştırma ve inceleme yaptığını, bu obruk oluşumlarının durdurulması yolunda Hükümetin çalışma yapmasını istiyoruz. Bu bölgelerde sık sık obruk oluşumlarına şahit oluyoruz diyen Yokuş, yayla sakinleri ile de bilgi alışverişi yaptıktan sonra heyet ile birlikte Ereğli'ye hareket ettiler.  

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol