19 Ocak 2018 Cuma

Halaçoğlu ve Feyzioğlu Karapınar'da Anayasa Değişikliğini Anlattı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili ve Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, 16 Nisan 2017 Pazar Günü yapılacak olan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesi, yürüttükleri '' Hayır '' kampanyasını halka anlatmak ve yeni anayasa paketi hakkında bilgi vermek için Karapınar'a geldiler.

03 Mart 2017 Cuma 00:32
Bu haber 2206 kez okundu
 Halaçoğlu ve Feyzioğlu Karapınar'da Anayasa Değişikliğini Anlattı

 Karapınar'da ilk olarak Karapınar Ziraat Odası'nı ziyaret eden Mhp Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ve TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, burada Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri  ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla bir görüşme gerçekleştirdi. Anayasa Değişikliği Paketi içindeki maddeleri değerlendirerek neden '' Hayır'' dediklerini ve denilmesi gerektiğini anlatan Halaçoğlu ve Feyzioğlu, yürüttükleri '' Hayır '' kampanyasıyla ilgili bilgiler verdiler.

Halaçoğlu ve Feyzioğlu buradan ayrılarak Karapınar esnafının iş yerlerini ziyaret ederek vatandaşlarla birebir görüşüp  kısa sohbetler gerçekleştirdiler.  Halaçoğlu yaptığı sohbetlerde Karapınar'ın Osmanlı Devletindeki durumunu ve önemini anlattı. Karapınar'ın o dönemde önemli atların yetişdiği bir belde olduğundan bahseden Halaçoğlu, Halkın büyük teveccühüyle karşılaştı.

Halaçoğlu ve Feyzioğlu daha sonra çok sayıda vatandaşın katıldığı bir özel işletmede Anayasa Değişikliği'ni konu alan bir konferans gerçekleştirdi. Referandumda oylanacak Anayasa Değişiklik paketinin içeriğini katılan vatandaşlara anlatarak maddeler hakkında bilgiler verdiler . Öncelikle sözü alan   TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Yeni Anayasa Paketinin içeriğindeki maddeleri eleştirerek demokrasiye aykırı olan yanlarından bahsetti.  Bu değişikliğin  Türkiye'nin hayrına olmayacağını söyleyen Fevzioğlu şunları söyledi: '' Cumhurbaşkanı Partisininde Genel Başkanı olacak, Cumhurbaşkanı sıfatıyla atama yaptıktan sonra Partisinin Genel Başkanı olarak parlementerleri  belirleyecek.  Hakimleri ve Savcıları kendi atayacak, İl İlçe başkanlarına karar verecek. Yani hem yargıyı hem parlementoyu kendi tayin edecek. Bu hiç bir yerde görülmemiş vahim bir durumdur. Buna Hayır diyoruz, diyeceğiz '' dedi.

Mhp'li Yusuf Halaçoğlu ise konuşmasında, Hiç bir Türk Devletinde böylesi yapılması istenilen bir yönetim şeklinin olmadığını ve bu yapılmak istenenin demokrasiye aykırı olduğunu, anlatarak niyetimiz hayır, inşallah hayır olacak, dedi.

Halaçoğlu ve Feyzioğlu konferans bitimi bir sonraki programları için Konya'nın Ereğli ilçesine geçtiler. 

HİMMET TÜRKMEN

    Yorumlar

banner290
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YESİLPİNAR GAZETESİ - Karapinar'in Gercek Haber kaynagı - 10 Ocak 2018 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 19 Aralık 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV