Öne Çıkanlar Satranç Turnuvası Tamamlandı Oda Üyelerinin Hizmeti Ayağına Getirildi İlaçlama Mücadelesi Devam Ediyor Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısını Yaptı

Bu haber kez okundu.

Bakan Taner Yıldız : Karapınar Gündemimizde
Yıldız, burada yaptığı konuşmada, enerji politikaları ve stratejilerinin başında yerli kömür ve yenilenebilir enerji kaynaklarının geldiğini söyledi.

Güneşten elde edilecek enerji ile ilgili Konya'nın Karapınar ilçesinde uygulamaların olacağını ifade eden Yıldız, ''Kömür santrallerinin, 5 bin megavata yakın bir santralin devreye alınması söz konusu olacak. Hep beraber bunlara şahit olacağız. Buraya tüm bu kömürleri değerlendirmek üzere kurulacak olan kömür santrallerinin miktarı, iki Atatürk Barajı'na denk'' diye konuştu.

Basın toplantısından sonra Ak Parti İlçe Başkanımız Mehmet Yaka, Konya Milletvekilimiz Prof.Dr.Cem Zorlu ve Belediye Başkanımız Mehmet Mugayıtoğlu ile kısa bir görüşme yapan Bakan Yıldız Karapınar’da kurulacak olan kömür santrali ile ilgili sürecin devam ettiğini ve bizzat kendilerinin takipçisi olduğunu, Karapınar’a kömür sahasını gezmek için ziyarette bulunacağı söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol