Öne Çıkanlar Hacı Naciye Ateş Camii İbadete Açıldı Şehitlerin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen üyeleri seçimi yapıldı Terörü Lanetliyoruz

Bu haber kez okundu.

Aker MHP Karapınar Belediye Başkan Aday Adayı Olduğunu Açıkladı.

Milli Eğitim Müdürlüğüne istifa dilekçemi vererek Milliyetçi Hareket Partimize A.Adaylık resmi müracaatımı yapmış bulunuyorum. 

İlçemiz, partimiz ve şahsım adına hayırlı olmasını diliyorum. 

Yıllardır ülkücü camiaya gönül ve emek veren bir insanım. Kısmet olurda aday gösterildiğimde Belediye Başkanlığını kazanmak için yoğun bir çalışma içerisinde olacağız. 

26 yıllık mesleki hayatımda edindiğim idarecilik, eğitimcilik ve sağlık alanında yaptığım çalışmalar neticesinde tecrübelerimi daha geniş alanda uygulamayı sürdüreceğim, partimiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum ” diye konuştu.

HALİL AKER ‘İN ÖZGEÇMİŞİ

    10.04.1962 yılında Konya /Karapınar Yeşilyurt (Bağdaylı köyü) de dünyaya geldi Karapınar Çetmi Mahallesi nüfusuna kayıtlıdır. Babası Ali oğlu Kamil AKER Annesi Ahmet kızı Emine AKER’dir 

     İlköğrenimini 1970/1975 Yılları arasında Konya Ereğli Yeni Zengen Yatılı bölge okulunda, ortaokul ve liseyi 1975/1981 yılları arasında Karaman lisesinde okumuş. Daha sonra ailevi sebeplerden dolayı Eskişehir Anadolu Üniversitesindeki eğitimine ara vererek 1983 yılı Kasım Ayında askerlik görevi çıkmış, acemi birliği Bilecik’te usta birliği Artvin merkezde ve Arhavi ilçesinde Jandarma Tim Komutanı ve karakol komutan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1985 yılının Mayıs ayında Askerlik görevi bittikten sonra tekrar memleketine dönmüştür.

    1986 yılı Şubat ayında Sağlık Bakanlığının açmış olduğu laboratuar teknisyenliği sınavını kazanarak iki yıl Konya Halk sağlığı laboratuarında Eğitim görmüş ve 1988 yılı Haziran döneminde mezun olarak 13.10.1988 yılında Karapınar Devlet Hastanesine Laboratuar Teknisyeni olarak atanmıştır. Burada yaklaşık 3 yıl görev yaptıktan sonra Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsünü kazanarak 1991 yılının Eylül Ayında Karapınar Devlet Hastanedeki görevinden ayrılmıştır. 1994 yılı Haziran döneminde Yüksek Okulu bitirerek, Karapınar Sağlık Meslek lisesine Meslek Dersleri öğretmeni olarak atanmıştır. 1995 yılında Okul Müdür Yardımcılığı, 1997 yılında aynı okula, Okul müdürü olarak atanmıştır. 22.10.2010 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Sağlık Yüksek okulundan Lisans diploması almıştır.1997 Yılında bu tarafa aynı okul Müdürlüğü görevini yürütmekte iken Karapınar Milliyetçi Hareket Partisi'nden karapınar belediye başkanlığı aday adaylığı için 29.11.2013 tarihinde okul müdürlüğü görevinden ayrılmıştır.

Evli  2 oğlan 2 kız 4 çocuk babasıdır. 


Anahtar Kelimeler:
Halil Aker

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Harun YARIMOĞLU 8 yıl önce

hocam allahim yar ve yardimciniz olsun,haberi şimdi gördüm..dualarim sizinle...

Avatar
Aydin Altintop 8 yıl önce

karapinar halki halil aker-i can-i gönülden destekliyor.

Avatar
MEHMET AKATAŞ 8 yıl önce

inşallah kazanir...

Avatar
Seyfali SOYUDURU @Harun YARIMOĞLU 8 yıl önce

hocam hayırlı uğurlu olsun,hizmette kusuruyun olmayacağına eminim,inşallah önce parti ve sonrada karapınar lı seçmenlerimiz sizi taktir eder.allah yar ve yardimciniz olsun.

Avatar
Muammer Karan 8 yıl önce

i̇nşaallah başarılı olur...

Avatar
savaş aker 8 yıl önce

hep beraberiz amca .şimdiden hayırlı olsunn

Avatar
karapınarlı @Aydin Altintop 8 yıl önce

tek kurtuluşun adıdır halil aker ccc mhp ccc

Avatar
Hasan ÜNAL 8 yıl önce

arkadaşım öncelikle hayırlı uğurlu olsun karapınarlı seçmenlerimiz umarım sizi takdir eder karapınar halkı çalışkan girişken ve başarılı bir başkana kavuşurlar