19 Ocak 2018 Cuma

Kan Bağışlayan Vatandaş Üç Kişiye Umut Oluyor

Konya Kızılay Kan Merkezi tarafından Karapınar Cumhuriyet meydanında 26,27,28 Temmuz Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri olmak üzere üç gün boyunca 277 Ünite kan bağışı kabul edildi.

29 Temmuz 2017 Cumartesi 15:24
Bu haber 663 kez okundu
 Kan Bağışlayan Vatandaş Üç Kişiye Umut Oluyor

Konya Kızılay Kan Merkezinde görevli Kan Bağış Organizatörü Yasin Peker tarafından yönetilen, Konya Mevlevi Derneği Üyesi Hikmet Özsoy’un da desteklediği Karapınar’da ki Kan bağışına, amir, memur, polis asker, kurum ve kuruluşlar, bay ve bayan vatandaşlar büyük ilgi göstererek kan bağışında bulundular.

Çarşamba günü Dr. Leyla Şahin kontrolünde ve hemşireler Şerife Bilgiç, Mustafa Uluyüksel, Mehmet Soydan, Özkan Adem Yazan nezaretinde 79 Ünite kan bağışı alındığı, Perşembe günü Dr. Serdal Semen kontrolünde Hemşirelerden Veli Özcan, Kadiriye Kont, Fahrettin Öztürk, Özkan Adem Yazan nezaretinde 90 Ünite kan bağışı alındığı, Cuma günü Dr. Naim Kalkan kontrolünde ve hemşirelerden Havva Ağıl, İsmet Çaprazoğlu, Mehmet Soydan, Yaşar Kaya nezaretinde 108 kan bağışı alındığı, İlçemizde vatandaşlarımız tarafından toplam üç gün boyunca 277 ünite kan bağışı kabul edildiği tespit edildi.

Ayrıca Büyük bir yardımseverlik ve sosyal sorumluluk örneği göstererek hiçbir karşılık beklemeksizin ihtiyacı olan insanların kullanımı amacıyla kan bağışlayarak Türk Kızılayı’nın seçkin kan bağışçıları arasına katılan ve örnek davranışları nedeniyle Türk Kızılayı’nın kan bağışçıları için hazırladığı Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık imzalı 105 kişiden 99 kişiye berat belgesi ve bronz madalya, 6 kişiye’de berat belgesi ile gümüş madalya Kızılay görevlisi Kan Bağışı organizatörü Yasin Peker tarafından takdim edildi. Berat belgesi ve madalya kazananlar arasında Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve Belediye Başkan Yrd. Emre Özsoy’un da olduğu görüldü.

MUSA CEYHAN

    Yorumlar

banner290
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YESİLPİNAR GAZETESİ - Karapinar'in Gercek Haber kaynagı - 10 Ocak 2018 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 19 Aralık 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV