Öne Çıkanlar Yeni Hayvan Pazarı Hizmete Girdi Karapınar Belediyesinden Kültür Gezisi Karapınar Gençlik Merkezi Gezi Düzenledi Bir Çok Suçtan Aranan Şahıs Uyuşturucu ile Yakalandı

Bu haber kez okundu.

Konya Karapınar'da 830 m² arsa üzerindeki depo ve müştemilatı (1/10 hissesi) icradan satılıktır

Konya İl, Karapınar İlçe, 790 Parsel, KAYACIK Mahalle/Köy, KÖY İÇİ Mevkii,Ana taşınmaz 830,00 m² arsadır.Taşınmaz tapu kaydında kerpiç ev ve avluniteliğinde olsa da halihazırda arsa üzerinde depo , ahır ve bahçe duvarı yapıları bulunmaktadır.
Depo yapısı :Arsa üzerinde ~40 m² alan kaplayan yapı betonarmetemel üzerine biriket ileyığma olarak yapılmış , üst örtüsü ağaç ızgaralar üzerine sırasıyla kamış,naylon ve toprak tabakaları serilerekkapatılmıştır. Taşınmazın iç ve dış duvarları kısmensıvalıdır.Giriş kapısı ve penceresi ahşapdoğrama , zemini toprak zemindir.Dava konusu mesken; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazırladığı Mimarlık Mühendislik hizmet bedellerinin hesabında kullanılacak yapı yaklaşık birim maliyetleri listesinde I Sınıf B Grubunda yer almaktadır. Meskene ait yıpranma payının%65 olduğu kanaatine varılmıştır.
Ahır yapısı :Arsa üzerinde ~163,00 m² alan kaplayan yapı betonarmetemel üzerine biriket ileyığma olarak yapılmış , üst örtüsü ağaç ızgaralar üzerine sırasıyla kamış,ve kiremit kaplanarak yapılmıştır. Taşınmazın iç duvarları sıvalı, dış duvarları sıvasızdır.Giriş demirdoğrama , zemini toprak zemindir.Dava konusu mesken; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazırladığı Mimarlık Mühendislik hizmet bedellerinin hesabında kullanılacak yapı yaklaşık birim maliyetleri listesinde I Sınıf B Grubunda yer almaktadır. Meskene ait yıpranma payının%25 olduğu kanaatine varılmıştır.
Bahçe duvarı:Arsanın güney ve güney doğu cephesini kapatan bahçe duvarı 29,00 mtül uzunlukta, ~2m yüksekliktedir.Betonarme temel üzerine biriket ile yığma olarak yapılmış, yüzeyi sıvasızdır . Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazırladığı Mimarlık Mühendislik hizmet bedellerinin hesabında kullanılacak yapı yaklaşık birim maliyetleri listesinde I Sınıf A Grubunda yer almaktadır. Bahçe duvarına ait yıpranma payının%35 olduğu kanaatine varılmıştır.
Değerlemeye konu taşınmazın yer aldığı bölge Karapınar İlçesi?nin merkezine ~35 km mesafededir. Taşınmaz Kayacık İlkokuluna 130 m mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bölgeye ulaşım özel araçlarla sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 830,00 m2 Muhammen : 6.189,30 TL olup Karapınar Belediyesi Düğün Salonu - Fatih Mah. Zencefil Sok. No:19/A KARAPINAR / KONYA adresinde : 02/08/2021 günü saat 11:20 satışı yapılacaktır. ayrıntılı bilgi için TIKLAYIN

HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol