banner328
Öne Çıkanlar İlk Kez Oruç Tutan Çocuklara Hediye Verecek Tarım İşçilerine Koronavirüs Tedbiri Karapınar Adliyesine Hâkim Berkay AKDUMAN Atandı Kar Temizleme Ekipleri İş Başında

Bu haber kez okundu.

Yolda bulduğu Yavru Köpekleri Barınağa Teslim Etti

İlçede Çiftçilik Yapan Orhan Zengin adlı kişi tarafından bulunan ve 1 aylık oldukları belirtilen yavru köpekler susuz ve açlık  kalan yavruların karını doyuran Orhan Zengin onları  evine götürüldü..
Sıcak ve açlıktan bitkin düşen yavrular, karınları doyurulduktan sonra araca alınarak Karapınar  Belediyesi Hayvan Barınağına teslim edildi.
Tarlasına çalışmak için giderken Boş arazide yavru köpekleri gördüğünü söyleyen Orhan Zengin," 2 boyunca boş koliyi görüyordum. İçinde yavru köpekleri olacağını düşünmedim. Aracımla giderken durup koliden dışarı çıkan yavru enikleri gördüm. Tarlaya gitmekten vazgeçip hemen yaylaya döndüm. Yola çıkıp araba çarpabilirdi veya açlıktan ölebilirlerdi. Bitkin düşen yavruları yaylaya getirip  güzelce doyurup dinlendirdim. Daha sonra Yetkilere haber ettim. Sokak hayvanların öldürülmelerine gördüğümde hep üzülürdüm. Bunlarında bir can olduğunu düşündüğümüzde hayatta kamlarına vesile olduğum için mutlu oldum.Şimdi yavru köpekler emin ellerde " dedi.
 

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol