Öne Çıkanlar Yeni Hayvan Pazarı Hizmete Girdi Karapınar Belediyesinden Kültür Gezisi Karapınar Gençlik Merkezi Gezi Düzenledi Bir Çok Suçtan Aranan Şahıs Uyuşturucu ile Yakalandı

Bu haber kez okundu.

"Yaya Öncelikli Trafik" Uygulaması Yapıldı

Zafer Caddesinde bulunan Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu önünde düzenlenen programda Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Emniyet Müdürü Nejdet Ercan, İlçe Emniyet Personeli ve vatandaşlar katıldı.

Uygulama sırasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Yaka bütün şoförlerin yayalara öncelik tanıması gerektiğini ifade ederek "2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak ilan edilmesiyle bugün tekrar farkındalık oluşturmak için araç sürücülerinin görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar. Özellikle Avrupa ülkelerinde imrenerek gözlemlediğimiz tespit ettiğimiz şey yaya adımını attığı anda sanki kırmızı ışık yanmış gibi aracını durduruyor. Bizde aynı şeyin Türkiye'de uygulanması için bugün burada sürücülerimize bilgilendirme de bulunuyoruz. Duyarlı olan şoförlerimize teşekkür ediyor, herkese kazasız güzel günler diliyorum" dedi.

Uygulamanın ardından Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Emniyet Müdürü Nejdet Ercan ve görevli polisler sürücülere bilgilendirmede bulundular.

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol