Öne Çıkanlar Yeni Hayvan Pazarı Hizmete Girdi Karapınar Belediyesinden Kültür Gezisi Karapınar Gençlik Merkezi Gezi Düzenledi Bir Çok Suçtan Aranan Şahıs Uyuşturucu ile Yakalandı

Bu haber kez okundu.

TEMA vakfı "Havzanı Tanı Suyunu Koru" Stantı Açtı

Tema Vakfı Konya İl Temsilciliği tarafından Nehir Havza Yönetimi Projesi’nin bir etkinliği olan "Havzanı Tanı Suyunu Koru" stant çalışmasının ilki Karapınar Anıt Alanın da gerçekleştirildi.

TEMA Vakfı Konya İl Temsilcisi Yardımcısı Emre Bostanoğlu, İl temsilciliği görevlisi Nazlı Mertcan ve TEMA Vakfı Karapınar Gönüllü Sorumlusu Musa Ceyhan,i projenin sloganı olan “Havzanı Tanı Suyunu Koru” sloganıyla stant açarak hazırlanan görseller eşliğinde bilgi notlarını vatandaşlara dağıtarak konunun önemi anlattılar.

Tema Vakfı İl Temsilcisi Yardımcısı Emre Bostanoğlu,Projenin amacı, yerel halkın ve sivil toplum örgütlerinin su koruma konusundaki kapasitelerini güçlendirmek, nehir havza yönetim planlarına katılımlarını arttırmak, yerel paydaşlarla yerel ve ulusal kamu kurumları arasındaki diyaloğu iyileştirmektir. Su azlığı olan bir ülke olarak kabul edilen ülkemizin su varlıklarının su politikalarıyla iyi bir biçimde korunmasını sağlamak artık bir zorunluluk.Türkiye’de bir an evvel su kanunu çıkmalı ” dedi..

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol