banner328
Öne Çıkanlar Karapınar Belediyesi Wu Shu takımı Bölge Şampiyonu Karapınar Belediyespor Taraftarlarını Sevindirdi Atatürk İlkokulu Öğrencilerine Karapınar Tanıtıldı TEMA Vakfı Gönüllüleri Sabah Kahvaltısında Buluştular

Bu haber kez okundu.

Somuncu Baba Sebil Ekmeği Dağıtımı Yapıldı
Mevlid Kandili dolayısıyla Sultan Selim Camii, Hacı İsa Camii, Hacı Ömerli Camii ve Dört Yolda halkımıza Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Karapınar Temsilciliği tarafından dağıtımı yapılan Somuncu Baba Sebil ekmeğine, vatandaşlar ilgi gösterdi.

Es-Seyyid Osman Hulüsi Efendi Vakfı adına açıklama yapan Karapınar Temsilcisi Mustafa İncekara ve Temsilci Yardımcısı Mehmet Yiğen , "Kandillerde, Ramazan aylarında dağıtılan Somuncu Baba ekmeği dağıtımı geleneğini sürdürüyoruz. Mevlit Kandili dolayısıyla Karapınar Merkez’de halkımıza 2000 Adet Somuncu Baba Sebil Ekmeği dağıtmış olacağız. Amacımız; Peygamber Efendimizin 24. kuşaktan torunu ve Anadolu'nun İslamlaşmasının önderlerinden olan Somuncu Baba Şeyh Hamid-i Veli Hazretleri'nin hatırasını yaşatmak, tarihin altın sayfalarında yer alan bu zatların ışıklarıyla bugünün de aydınlanmasını sağlamaktır. Somuncu Baba’nın adına izafeten Es-Seyyid Osman Hulüsi Efendi Vakfı Başkanı H. Hamidettin Ateş efendi’nin teşvikleriyle 1992 yılından itibaren başlatılmış güzel bir Vakıf geleneği olup yurdumuzun birçok İl ve İlçelerinde Somuncu Baba Sebil Ekmeği dağıtımı her yıl yapılmaktadır. Somuncu Baba meşalesini günümüze taşıyan Vakfımızın insana hizmet anlayışının küçük bir yansımasıdır" ifadelerini kullandılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol