banner328
Öne Çıkanlar Acıgöle Karavan içerisinde Duş kabini Küflü Peynir Tüketiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz? Asya ve Afrikadan Gelen Yetkililer Karapınarı Gezdiler Bozaklıya Forma Hediye Edildi

Bu haber kez okundu.

Şehid Yunus Mermer Kütüphanesi

Açılışı Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÖNAL yaptı. Açılışa Şube Müdürleri Hulusi SONKAYA ve Tahir AĞIRGÖTÜREN de katıldı. Topluluğu adına konuşma yapan topluluk başkanı Hatice Nur KARAGÖZ “Bu kurduğumuz dördüncü kütüphane oldu. Bu yıldan sonra kuracağımız kütüphanelerimize şehitlerimizin ismini vermeye karar verdik. Bu seneki kütüphanemize şehidimizin ailesi ile görüşüp onlarında rızalarını alarak şehidimiz Yunus MERMER’inadını verdik. Kütüphanemiz için, üç gün boyunca üniversitemizin farklı fakültelerinde eş zamanlı stantlar kurarak öğrenci arkadaşlarımızdan bağışlar topladık. Bu bağışlar neticesinde dolu dolu içerik barındıran Şehit Uzman Onbaşı Yunus MERMER kütüphanesini kurduk. Akademik Danışmanımız Prof. Dr. Cemal GÜVEN hocamızın da her zaman söylediği gibi ‘Bir okul kütüphanesi ile okuldur’. Topluluk olarak önümüzdeki yıllarda da her yıl bir kütüphane olmak üzere kütüphane kurmaya devam edeceğiz inşallah. Başta akademik danışmanımız Prof. Dr. Cemal GÜVEN hocamıza, Necmettin Erbakan Üniversitesi ailesine, her zaman destek veren büyüklerimize ve büyük emekleri olan Tarihi Bilinçlenme Topluluğu üyelerine çok teşekkür ediyorum.   Kurduğumuz kütüphanede şehidimiz gibi okumayı seven, kitabın önemini bilen çocuklar yetişir inşallah.Kurduğumuz kütüphane çocuklarımıza hayırlı olsun, emeği geçen herkesten de Allah razı olsun ” dedi.

Açılışın ardından üniversite öğrencileri çocuklarla yüz boyama ve drama etkinlikleri ile vakit geçirerek öğrencileri kütüphaneyle tanıştırdılar.

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol