14 Aralık 2017 Perşembe

Sami Karabacak Süt Üreticiler Birliğine Adaylığını Açıkladı

Süt Üreticileri Birliği Başkan Adayı Sami Karabacak Karapınar'da bulunan veteriner hekimlerle bir araya geldi.

05 Aralık 2017 Salı 20:49
Bu haber 537 kez okundu
 Sami Karabacak Süt Üreticiler  Birliğine Adaylığını Açıkladı
Süt Üreticileri Birliği seçimleri nedeniyle çalışmalarını sürdüren Sami Karabacak ve ekibi, süt üreticileri, süt birliği üyeleri, süt toplayıcıları ve nakliyecilerinden sonra ilçemizde görev yapan veteriner hekimlerle yemekli bir toplantıda bir araya gelerek görüşme yaptılar. Süt sektörünün bütün paydaşlarıyla her zaman diyolog halinde olmanın önemini bildiklerini belirten  Sami Karabacak konuşmasında, ''Şubat 2018'de yapılacak olan Süt Üreticileri Birliği Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda başkanlığa aday olduğumu açıkladım. Uzun süre önce vermiş olduğum bu karardan sonra ekip arkadaşlarımla birlikte süt sektörünün tüm paydaşlarıyla yaptığım görüşmelerde her seviyeden kişi ve kuruluşun desteklerini açık bir şekilde ifade ettiklerini duymuş olmaktan dolayı mutluluğumu ifade etmek isterim. 
Süt Üreticileri Birliği'nin gücünü üreticilerden almakta olduğunun farkında ve bu gücü yine onlara kullandırma konusunda kararlıyız. Ekip olarak sektörün tüm paydaşlarıyla iç içeyiz. İlçenin her kesimiyle barışık ve diyalog halindeyiz.Birliğimizi, üreticimizi, ilçemizi her platformda temsil edebilme kabiliyetine sahibiz.
Her ay en az 2 defa birlik personelimizden birisi çiftliğinizi ziyaret ederek süt numunelerini bizzat alacak. Yapılan analiz sonucunu (yağ oranları, bakteri ve somatik hücre sayısı vb.) birlik binasında herkesin sonuçlarıyla birlikte panoya asarak ve birliğimizin yeni kuracağımız ve her daim aktif olacak olan internet sitesinde yayınlayarak açıklayacağız. Böylelikle şeffaf bir yönetim anlayışıyla bilgilendirme yapacağız. Süt numunelerinin sağlıklı alındığından emin olacağız.
Göreve geldikten sonra, süt parasının detay hesabı her ay SMS yoluyla herkese tek tek gönderilecek. Alınan süt paralarının hesabını şeffaf bir şekilde üreticilerimizin öğrenmesini sağlayacağız.
Ürettiğimiz kaliteli sütün piyasada gerçek değerini bulmasını sağlayacak, kaliteli süt üretimini teşvik edecek sütlerin kalitesine prim vereceğiz.
Hayvanlarımızı en doğru ve ucuza beslemenin yolunu açacak olan kaba yem analiz laboratuvarını kuracağız. Bu laboratuvarda hem hammaddeleri (yonca, mısır silajı vb.) hem de TMR analizi yaparak üreticimize hizmet edeceğiz. '' dedi.


HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner299
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 05 Aralık 2017 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 08 Kasım 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV