Öne Çıkanlar Çırak Öğrenci Kayıtları Devam Ediyor Gazeteciler Sorunlarına Sahip Çıkmalı Kaymakam Murat ve Başkan Yaka TMO Deposunda Restorasyon Çalışmalarını İncelediler Milletvekili Özdemir Karapınardaki Yatırımları Yerinde İnceledi

Bu haber kez okundu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrencileri Karapınar'ı Gezdiler

 Coğrafya  Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Adnan PINAR ve öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan Doğan BULDUR gözetiminde gerçekleşen arazi gezisine Yarımoğlu Obruğu ile başlandı.15 kişilik akademisyen grup  sırasıyla Erozyonla Mücadele Sahası, MekeMAar Gölü ve Acıgöl’ü gezdi. Daha sonra  Kubbasan mevkiinde bulunan Ak Dere’ de de silikatli kayaçları inceledi.Coğrafi özellikleri bakımından çok fazla çeşitliliği bünyesinde barındıran ilçemize düzenli olarak hem lisans hemdemaster ve doktora düzeyindeki öğrencilerle sık sık gezi düzenlediklerini söyleyen NEÜ Ahmet Keleş Eğitim Fakültesi Coğrafya Eğitimi Bölümü  Anabilim Dalı Başkanı Adnan Pınar : “ Karapınar İlçesi ve çevresindeki coğrafi oluşumlar bu muhitte yaşayan ve alanı yine; jeoloji, jeomorfoloji, coğrafya ve bunun gibi alanlarda çalışma yapanlar için sunduğu ürünleriyle bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Karapınar’ ın Konya’ ya olan yakınlığı sebebiyle öğrencilerimize her fırsatta bu şirin ilçemizi incelemeye getirmekteyiz.” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Adnan Doğan Buldur ise:” Akademisyen adaylarımızın bilimsel çalışmalarda Karapınar ve çevresindeki oluşumları gerek jeolojik gerekse beşeri yönleriyle yerinde ele alarak literatüre katkı sağlamalarını temenni ediyoruz. Bu düşünceyle bu ilçemize her dönem gezilerimizi devam ettirec. Akademisyen adayları ise Yarımoğlu Ailesi tarafından kendilerine ikram edilen Karapınar Düğün Pilavını çok beğendiklerini ve bilimsel gezide aynı zamanda ilçenin yemek kültürünü de tattıklarını belirterek bu ikramdan ötürü memnuniyetlerini dile getirdiler. Bu vesile ile İlçemizi ziyarette bulunan öğrenciler Erozyonla Mücadele Sahası çalışanlarına, Necati Şimşek’e, kendilerini yalnız bırakmayan basın mensuplarına ve Karapınar halkına teşekkürlerini ileterek gezilerini tamamlayarak Konya’ ya döndüler eğiz.” dedi.

Ekibe Akademisyen adayları arasında yer alan Hemşerimiz Erhan Yarımoğlu eşlik etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol