Öne Çıkanlar Temmuz Ayı İkinci Oturum Meclis Toplantısı Yapıldı Tapu Müdürü Mimari Projeleri Belediye Başkanı YAKAya Teslim Etti Hacı Osman Arı İmam Hatip Ortaokulu Karapınar Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bu haber kez okundu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Genç TEMA  Topluluğu Öğrencileri Karapınar'ı Gezdi

İlk olarak  Karapınar Erozyon sahasında  Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Necati Şimşekli, öğrencilere erozyon çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Slayt eşliğinde sunum yapan Şimşekli, Karapınar'ın erozyonla mücadelesinin dünyaya örnek olduğunu belirterek, ilçedeki insanların 1960'lı yıllarda imkansızlıklar içerisinde yapılan çalışmaların dünyaya örnek olduğunu söyledi.
Çevreye duyarlı bir topluluk olduklarını belirten NEÜ Genç Tema Topluluğu Başkanı Tuğba Cengiz,Bu gezide Erozyonla kaybolan arazilere sahip çıkmayı ve öğrencilere çevre bilincinin kazandırılmasını amaçladık.Gezdiğimiz yerler çok etkileyiciydi.Biz gençlere çok büyük görevler düşüyor. Güzel ve sorunsuz bir çevre için nerede olursak olalım çalışmalarımızı yürütmeliyiz.. Çevremize ve toprağımıza  nerede yaşarsak yaşayalım sahip çıkmalıyız" dedi.
Tema topluluğu  Gındam yaylası , Örnek tepe,Meke gölü ile Acıgöl'ü gezdi.
Etkinlikte Tema Vakfı Konya İl Temsilci yardımcısı Emre Bostanooğlu,Tema Vakfı Karapınar Temsilcis Musa Ceyhan,NEÜ Ahmet Keleşoğlu Öğretim görevlisi  Dr Öğretim görevlisi Adnan Doğan Buldur  yer aldı.
 

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol