banner328
Öne Çıkanlar Karapınar Belediyesi Wu Shu takımı Bölge Şampiyonu Karapınar Belediyespor Taraftarlarını Sevindirdi Çıralı Dergisini Ziyaret etti AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin Devlet Hastanesini Ziyaret Etti

Bu haber kez okundu.

Meke Gölü Su Seviyesi Yağışlarla Birlikte Arttı

Yaz mevsiminde aşırı kuraklık ve yeraltı suyunun azalması ile birlikte gölün büyük bir oranın kuruduğunu kış mevsiminde ise suyun yükseldiğini söyleyen Belediye başkanı Mehmet Mugayıtoğlu,”Göl mevsimsel değişiklikler gösteriyor. Yazın kuruyor yağışlarla birlikte su yeniden beliriyor” Dedi.

Gölün son 10 yılda kurumaya yüz tuttuğunu söyleyen Başkan Mugayıtoğlu,” Bir zamanlar güzelliği ve barındırdığı kuşlar ile adından söz ettiren Gölümüz daha sonra kurumaya başladı. Eski güzelliğini kaybeden göle gelen yerli yabacı turistlerde ilgi göstermemeye başladı.Kuşlar başka yerler göç etti.Özelikle yaz mevsiminde gölün tamamı kuruyor ve gölde kötü kokular meydana geliyor. Kış yağışları ile birlikte gölde yeniden su seviyesi yükseliyor. Şu ana kadar yağan yağmurlar göldeki su seviyesini bir miktar yükseltti. Kar yağışının artması ile birlikte su seviyesinin daha da yükseleceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol