19 Ocak 2018 Cuma

Kurban Bayram Namazında Camiler Doldu Taştı

Kurban Bayramı Namazında vatandaşlar Camilere akın ettiler.

04 Eylül 2017 Pazartesi 18:49
Bu haber 518 kez okundu
 Kurban Bayram Namazında Camiler Doldu Taştı
Bütün Türkiye'nin İl, İlçe, Kasaba ve Köylerin de olduğu gibi Karapınar'da da vatandaşlarımız Kurban Bayramı namazı için camilere akın ederek, camiler vatandaşlarımızla dolup taştı.
Kurban Bayramı namazı Karapınar'da tam saatinde kılındı. Birçok vatandaş, camilere namaz saatinden önce gelip, camide uygun yerlere oturduktan sonra, camii imam-hatiplerinin okudukları Kur'an-ı Kerim ve anlattıkları çok anlamlı vaazı nasihatlerini dinlediler. Bazı camilere tedbirli gelen vatandaşlar cami içerisinde yer bulamadığında yanlarında getirdikleri namaz seccadelerini cami bahçesine sererek ya da cami görevlileri tarafından serilen hasırlar üzerinde Bayram namazlarını huşu içerisinde kıldılar.
Yeşilpınar Gazetesi Muhabiri olarak, Karapınar Muradiye camisinde bulunduk. Camii İmam-Hatibi Muharrem Ölmez tarafından Kur'an-ı Kerim okunup, çeşitli dualar edildi. Bayram namazına gelen vatandaşlara iyilik, yardımlaşma, dayanışma, sevgi, saygı üzerine çok anlamlı ve güzel vaazı nasihatlerde bulundu, Cami İma Hatibi Hutbede ise Kurban Bayramı'nın anlam ve önemini belirten konuşmayı cami cemaati can kulağıyla dinlediler. Vatandaşlar Bayram Namazı sonrasında yapılan duaların ardından birbirleriyle bayramlaşarak camiden ayrıldılar. Bayram Namazını kılan ve Bayramın Arife gününde mezarlık ziyareti yapma fırsatı bulamayan vatandaşlarımızın ise bayramın birinci günü Bayram Namazının hemen ardından mezarlık ziyaretlerine gittikleri görüldü.

MUSA CEYHAN

    Yorumlar

banner290
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YESİLPİNAR GAZETESİ - Karapinar'in Gercek Haber kaynagı - 10 Ocak 2018 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 19 Aralık 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV