banner328
Öne Çıkanlar MEDAŞ İşletme Müdürlüğüne İlim ERDEN Atandı Şampiyon Ekmekçi İnşaat Oldu Kalfalık İlçemizde de Koronavirüs Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

Bu haber kez okundu.

Kuran Kurslarına Büyük İlgi

Yeşilpınar Gazetesi olarak camilerimizde ki yaz kuran kurslarını gezmekteyiz. Öğrencilerin yaz Kuran kurslarında yeni bilgiler öğrenmekten dolayı çok mutlu olduklarını, Cami cemaati ve cami İmam-Hatipleri tarafından kendilerine çok iyi davranıldığını belirttiler.

İlçe Müftüsü Hüseyin Gün “ Karapınar Müftülüğümüzce açılan yaz kuran kurslarında öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan yaz kursları müfredatına göre eğitim verilmektedir. Toplam da 3142 öğrenci kursiyere kuran eğitimi, Kur’an-ı Kerim ve meali, İtikat, ibadet, siyer, ahlak gibi dini bilgiler verilmekte, dini içerikli sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde devam etmektedir.

18 Haziran 2012 tarihinde başlayan yaz kuran kursları hafta içi beş gün sabah saat 9,00- 12.00 arasında 17 Ağustos 2012 tarihine kadar kurslar devam edecektir diyen Gün, Geçen yıllara göre farklı olarak bu yıl Çumra İlçesi Çatalhüyüğe gezi düzenlenmiş ve bu geziler devam etmektedir. Ayrıca yaz Kuran Kursuna devam eden öğrenciler arasında bilgi yarışması, “ Camiye gel, puanı topla, ödülü kap” adlı kampanyalar başlatıldı. 01.07.2012- 31.08.2012 tarihleri arasında camiye devam eden kursiyer öğrencilere camiyi sevdirmek, tanıtmak ve cami adabını öğretmek için böyle bir kampanya başlatıldığını belirten Gün, yapılan etkinliklerde başarılı olan öğrencilere ödüller verilecektir.

Namazın çok önemli bir ibadet olduğunu belirten Gün” Kur’an-ı Kerim’de en çok namazdan bahsediliyor. 5 vakit namaz kılacak toplum oluşturmak adına eğitime çocuklarımızdan başladık. İlk günden itibaren çocuklarımızın camiye gösterdikleri ilgi son derece sevindirici. Burada çocuklarımızın Anne ve Babalarına da teşekkür ediyorum diyen Gün, çocuklarımıza sevgimizi göstermeliyiz, sevgiyle yaklaşmalıyız diyen Gün, Öğrenci kursiyerle verilecek ödüller İlçe Müftülüğü ve hayırsever vatandaşların katkıları ile temin edileceğini belirtti.

Bizde Yeşilpınar Gazetesi olarak,Yaz Kuran Kursları, geleceğimizin erdemli toplumunu oluşturmada ve gençlerimizi, çocuklarımızı yanlış alışkanlıklardan korumada büyük bir öneme sahip olması nedeniyle, çocuklarımıza sevgi ve şefkat gösteren, yeni dini bilgiler öğreten İlçe Müftümüz Hüseyin Gün’e, Cami İmam-Hatiplerine, Anne ve babalara, çocukları çeşitli gıda ürünleri ile sevindiren ve şimdiden başarılı öğrencilere verilecek olan ödüllerde katkı yapan hayırsever vatandaşlarımıza da şimdiden teşekkür ederiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol