banner328
Öne Çıkanlar Karapınar Belediyesi Wu Shu takımı Bölge Şampiyonu Karapınar Belediyespor Taraftarlarını Sevindirdi Atatürk İlkokulu Öğrencilerine Karapınar Tanıtıldı TEMA Vakfı Gönüllüleri Sabah Kahvaltısında Buluştular

Bu haber kez okundu.

 Kur'an-Kerim Öğrenenlere Sertifikaları Verildi.

Taş camiine gelerek Kur’anı- Kerim öğrenen 30 kişiye sertifikaları ve hediyeleri ilçe Müftüsü Hüseyin Gün’ünde katılımı ile verildi.
İlçe Müftüsü Hüseyin Gün, kış mevsiminde ilçe ve köylerde 400 kişinin kutsal kitabımız Kur’an- Kerim okumayı öğrendiğini söyledi.
Gün,” insan sağlığında kitabımızı okumayı öğrenmelidir. Din görevlileri olarak biz onların bu isteklerinde her zaman yanlarındayız. Kuran-ı Kerim'in her eve girmesini ve her yerde okunmasını istiyoruz. Bizler dinimizin ve milletimizin hizmetindeyiz. İnsan hangi yaşta olursa olsun Kur’anı- Kerim öğrenmelidir. Karapınar’da 7 den 77 kişiye herke camilere koştu.” Dedi.
77 yaşında Kur’an Kerim öğrenen Kerim İnan, huzur doluyum. Bu fırsatı kaçırmadan kutsal kitabımız okumayı öğrendim. Kimse gurur yapmamalı  ve yaşı kaç olursa olsun öğrenmeli” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol