Öne Çıkanlar Hastane Kavşağında Trafik Kazası : 1 Yaralı Bu Gurur Anadolu Lisesinin Mustafa Kemal Sözen Koruma Bilinci Çok Güzel

Bu haber kez okundu.

Konya’da nakliyeciler kontak kapatıyor

Konya Şoför Nakliyeci ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Şen, yaptığı açıklamada, 2020 yılında uygulaması zorunlu hale gelen sayısal takoğraf, U-ETDS sistemi, veri aktarma zorunluğu gibi uygulamaların, günümüz şartlarında nakliyeci esnaf tarafından kullanılamayacağını belirtti.
Türkiye genelinde nakliyeci esnafının bu uygulamalardan dolayı çalışmaz hale geldiğini ifade eden Şen, nakliyeci esnafının sesini yetkililere duyurmak adına 3 – 6 Ocak tarihleri arasında yurt genelinde başlatılan kontak kapatma kararına destek verdiklerini kaydetti.
Şen, açıklamasında şunları kaydetti:  
“Esnafımızı bu zorlu gününde destekliyor, biran önce yetkililerin bu konuda çözüm üretmesini bekliyoruz. Esnafımızın Ton/Km uygulaması beklentisi varken, böyle zor durumda bırakacak uygulamalarla karşı karşıya kalması, onları çaresiz hale getirmiştir. Ekonominin can damarı olan nakliye sektörünün ton/km uygulaması ile desteklenmesi hem esnafa nefes aldıracak, hem de ulaşım disiplinini sağlayıp ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. Cumhurbaşkanımızın nakliyeci esnafı konusundaki hassasiyetini biliyor, bu konuda da esnafımızı rahatlatacak uygulamalar getireceğine inanıyoruz.”

HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol