Öne Çıkanlar Yetkililerce Maske Öğrenciler Tiyatro ile Sıfır Atık Öğrendiler İZDES Heyeti Karapınar  Kaymakamlığını Ziyaret Etti Fevzipaşa Ortaokulu Tübitak Bilim Fuarı Açılışı Gerçekleşti

Bu haber kez okundu.

Kitap Kafe Hizmete Girdi


Karapınar TMO eski ofis hububat  depoları Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek Kitapkafe haline dönüştürüldü.
72 Yıllık TMO  hububat Deposu  Karapınar Belediyesine devri yapılarak Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılan çalışmalar sonucu   800 m2 alan eğitime kazandırıldı..Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karapınar Belediyesi işbirliği ile   hizmete açılan  Kitapkafe, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutularak,  okuma bilincini kazanmasına katkı sağlaması hedefleniyor. Kitap Kafe'de  gençler, araştırma yapabilecek ve derslerine çalışma imkanı bulabilecekler. YSK sınavına hazırlanan öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Kitap Kafeden vatandaşlarda yararlanabiliyor..

 Kitap Kafede gençlerin yararlanacağı çok sayıda kitap olduğunu belirten  Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka,”Eğitim  anlamında önemli bir hizmet olarak gençlerimizin ve vatandaşlarımızın istifadesine sunduk.  Gençlerin birlikte zaman geçirebilecekler,, birlikte karar verip, hareket edebilme yeteneklerinin geliştirebilecekler.Ders çalışırken birbirlerine destek olacaklar.

Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Onlara inanıyor ve güveniyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerin iyi yetişmesi ve kendilerini geliştirmeleri adına bu hizmetimiz hayırlı olsun.” Dedi.. Kitap Kafe'ye gelerek ders çalışan gençler cafe içerisindeki büfeden yararlanabiliyor.

Şık ve modern tasarımı ve huzurlu ortamıyla dikkat çeken Kitap Kafe, 10.00-19.00 saatleri arası hizmet verecek.

Öğrencilerden Eray Bozkurt,” öğrenci arkadaşlarımızın rahat bir şekilde birlikte ders çalışacakları bir ortam mevcut.Bizler bu imkanı sunan  herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 

MİTHAT KORKUSUZ

Anahtar Kelimeler:
Kitap Kafe Hizmete Girdi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol