Bu haber kez okundu.

Kentsel Dönüşüm Projesini Başlıyor

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu,   yaptığı açıklamada,90 bin metre karelik alanda TOKİ ile işbirliği yaparak kentsel dönüşüm projesinin başlayacağını söyledi.

Başkan Mugayıtoğlu, Karapınar’ın son yıllarda hızla geliştiğine dikkat çekerek,” Bu mahallemizde evlerin çoğunluğunda oturulmuyor, evler tek atlı ve harabe halde duruyor. İlçe merkezine de çok yakın olması sebebi ile estetik açısından iyi görüntü oluşturmuyor. Bu nedenle hayata geçecek olan bu proje ile toplu kont alanları oluşturmak istiyoruz. Şehrin estetiğine uygun, daha sağlam daha modern ve yaşanabilir binalar yapılmasını hedefliyoruz.Eğer bu projede başarılı olunursa yaklaşık 800 konut yapılmış olacak.” Dedi.

Başkan Mugayıtoğlu zor bir işe el atıklarını ancak vatandaşların kendilerine destek vereceğine inandığını belirterek” Halkın katılımı ile kentsel yenileme çalışması çok daha hızlanacaktır. Halkımız bir kere şunu iyi bilmelidir ki, devlet vatandaşının yanında. Halkımız, devlete, belediyelere bu konuda katkı yapmalıdır. Devlet şu anda halkımıza bir katkı sunuyor. Halkımız bu fırsatı iyi değerlendirmelidir. Bu fırsatı iyi değerlendirelim ki, ilçemizdeki gelişmeye ayak uyduralım” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol