Öne Çıkanlar karapınar Meslek Yüksekokuluna Yeni Müdür Yardımcısı Atandı Karapınar Ekogem İhale Sonuç Bildirimi Çim Sahaları Yapımı Devam Ediyor

Bu haber kez okundu.

(KATSO) Mustafa Kemal Sözen'den Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Hakkında Açıklama

. Konuyla ilgili açıklama yapan Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen;Devlet destekli ticari alacak sigortasının 1 Ocak 2019 tarihinde devreye giren yeni bir argüman olduğunu, bu konuda üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla Halk Sigorta işbirliğiyle toplantı düzenleyeceklerini söyledi.

Alacakların şirket bilançolarında yüzde 35'e yakın bir paya sahip olduğunu ifade eden Sözen, “Geçtiğimiz yıl ağustos ayından bu yana sanayici ve ticaret erbabı olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Böyle dönemlerde en önemli konulardan bir tanesi satılan ürünlerin bedellerinin tahsil edilmesi, alacakların toplanması” dedi.

Devlet destekli alacak sigortasından 25 milyon lira cironun altındaki firmaların yararlanabildiğini, böylelikle alacakların garanti altına alınacağını ifade eden Sözen, 02 Ekim Çarşamba günü yapacağımız toplantıyla üyelerimizi bu yasadan yararlandırmak istiyoruz ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol