Öne Çıkanlar Yeni Müfredat Tanıtım Toplantısı Yapıldı Karapınar Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İhaleye Çıkıyor Karapınar Lisesinin adı değişti Belediye ve Tapu Müdürlüğü Veri Paylaşım Protokolü İmzalandı

Bu haber kez okundu.

Karapınar’lılar Kaynaşma Günü Düzenlendi

Karapınar’ lılar Kaynaşma günü etkinliğine, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kesik, Ticaret Bakanlığı Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ceyhan Yalçın,AK Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan,MHP İlçe Başkanı Ercan Alp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbaba, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Tayfun Gökçe,Belediye Başkan Yardımcısı Halil Aker, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri,Belediye Meclis Üyeleri,Mahalle Muhtarları,Konya’daki Karapınar’ lılar Dernek Başkanı Fikret Danış ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Basın Mensupları, Konya, Ankara diğer il ve ilçelerden gelen Karapınar’ lılar ve misafirler ile çok sayıda bay ve bayan vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunmasıyla başlayan programda açılışkonuşmasınıyapan Belediye Başkanı Mehmet Yaka şunları söyledi: “ Öncelikle hepinizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Karapınar’lılar Kaynaşma etkinliğine Türkiye’nin dört bir yanından gelen Karapınar’lılar ve misafirlerimiz, İlçemizde yaşayan değerli hemşehrilerimizle bu kaynaşma günümüzde bir araya geldiler. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Yoğun programları nedeniyle aramızda bulunamayan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Hemşehrimiz Murat Kurum’un selamlarını iletiyorum. Ayrıca Karapınar Kaymakamımız Mustafa Karaca hastalığı nedeniyle raporlu olmasından dolayı aramızda bulanamadığı için selamlarını iletti. Geleneksel hale getirdiğimiz kaynaşma etkinliğimizle ilçemize dışardan gelen hemşehrilerimizle hasbihal etme imkanları sağlandı. Fiziksel Belediyecilik anlayışıyla İmar ve Yol çalışmalarımıza ağırlık verdik. 31 Mart 2019 tarihinde aldığımı yeni görevle ve yeni belediye meclis üyelerimizle çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Ahmet Hamdi Mutlu Kent Parkı önümüzdeki günlerde halkımızın hizmetine sunulacaktır. Yarenler Parkı Mesire alanı olarak hizmete devam edecektir. Rahmetle andığımız eski Belediye Başkanlığı yapan Tevfik Çorakçı Parkı tamamlanmış ihalesi yapılarak şu günlere hizmete girecektir. Belediye çalışmalarımız belli program dahilinde devam etmektedir.Ramazan boyunca günlük 500 ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Belediyemiz, S.Y.D.Vakfına, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Karapınar Belediyemiz Uzak Doğu Sporları ve Wu-Shu Spor Kulübünün Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye Şampiyonlarında derece yapan sporcularımıza teşekkür ediyorum. Biraz sonra gösterilerini izleyeceksiniz. Yine bu programın hazırlanmasında emeği geçen Belediyemiz tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Tekrar programımıza uzaktan yakından gelen bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Ticaret Bakanlığı Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ceyhan Yalçın yaptığı konuşmada “Karapınarlılar Kaynaşma Etkinliğini düzenleyen Belediye Başkanımız Mehmet Yaka’ya teşekkür ediyorum. Hepinizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.Ben burada olmaktan mutluyum ve gururluyum. Bizden sonra gelecek nesillerimizin bizi geçmelerini ve sayılarının daha çok olmalarını istiyorum. Karapınar bölgenin parlayan yıldızıdır. Tarım ve Hayvancılık alanında gelişmeye devam ediyor. Sayın Bakanımızın da destekleriyle bu gelişmenin daha da artacağına inancım tamdır. Birliğimizi ve beraberliğimizi eksik etmeyelim. Suyumuza da sahip çıkalım” dedi.

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kesik “Karapınar Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği Karapınar’lılar Kaynaşma Etkinlikleri Programını hazırlayan Belediye Başkanımız Mehmet Yaka’ya teşekkür ediyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum. KOP Eylem Planına göre bölgemize uzun vadeli suyun çözülmesi konusunda Bakanımızın ve Belediye Başkanımızın girişimleriyle inşallah sonuçlandırılacaktır. Karapınar diğer ilçelere göre gelişme dinamizmi gayet iyi. Ekonomik farkı Tarım ve Hayvancılık alanında net bir şekilde görülmektedir. Daha da gelişerek devam edeceğine inanıyorum. Bölgemizin evladı olarak her zaman ilçemizin yanındayız. Enerji yatırımları gerçekleştiği takdirde Türkiye’mizin %15 lik enerjisini karşılamış olacaktır. Şuna inanıyorum ki bizden sonra daha yetenekli gençler yetişiyor. Karapınar Belediyesi Uzak Doğu Sporları ve Wu-Shu Spor Kulübünün Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye Şampiyonlarında derece yapan sporcularımızı tebrik ediyorum. Bizleri bir araya getiren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Karapınar Belediyesi Uzak Doğu Sporları ve Wu-Shu Spor Kulübünün Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye Şampiyonlarında derece yapan sporcuların gösterilerini sundular, İlçemizin ilk ve tek Milli Takım Antrenörü Mehmet Emekli Hocanın gösterilerinin ardından, Gençlik Merkezi Karapınar Halter Spor Kulübü sporcularının Halter gösterilerini sundular ve sporculara Belediye Başkanı Mehmet Yaka tarafından Onur Belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

Sivil Toplum Kuruluşları, KARYEM, AK Parti Gençlik Kolları, Ülkü Ocakları ve esnaflar tarafından açılan stantlar vatandaşlar tarafından gezilerek vatandaşlara stantlarda görevliler çeşitli ikramlar ve tanıtıcı broşürler verdiler. Ayrıca Çocuklara yönelik Palyaço gösterileri, Uçurtma ve Balon dağıtımı yapılarak çocuklar sevindirildi. Katılımcılara Ekmek arası kavurma, Saç Böreği, sıkma, ayran, çay ikram edildi.

Program TRT Ses Sanatçısı Zeynep Cihan tarafından orkestra ekibi eşliğinde birbirinden güzel Türk Halk Müziği seslendirildi ve katılımcılara hoşça vakit geçirmelerini sağlayarak izleyiciler tarafından büyük beğeni kazandı. Program sonrasında Belediye Başkanımız Mehmet Yaka tarafından hediye takdim edilerek sanatçıya teşekkür etti.

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol