Öne Çıkanlar MAYIS 2017 TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİ Belediyenin Kurduğu Oyun Grupları Çocukları Sevindiriyor Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Aile Birliği Toplantısı Yapıldı Yaralı Baykuş Tedavi Altına Alında

Bu haber kez okundu.

Karapınar’da İşletmelere Yönelik Devlet Destekleri Semineri

İPED Uluslar arası Proje ve Eğitim Direktörlüğü uzmanlarından Rahim Aladağ’ın konuşmacı olarak katıldığı programa, Konya Genç AKTİSAD Başkanı M. Sami Demirel’in yanı sıra Aktisad Yönetim Kurulu üyeleri, Karapınar Ticaret Odası Yönetimi, esnaf ve işadamları katıldı.Meke Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kurtay, “Karapınar ekonomi yönünden çok ciddi yerlere geleceği kesin. Yapılan araştırmalarda 1,8 Milyar Tonluk Linyit Rezervi, Güneş enerjisi’nden elektrik üretimi, rüzgar enerjisi ve doğalgaz arama çalışmaları devam etmektedir. Bu çalışmalar elbette ki ilçe halkımıza sosyal ve ekonomik yönden katkısı büyük olacaktır. Esnaf ve işadamları olarak bunun farkında olmalıyız ve şirketlerimizi daha ileri düzeye çıkarmamız gerekiyor. Kurum olarak sanayici ve işadamları derneğimizi önümüzdeki günlerde kurmayı düşünüyoruz.” diye konuştu. 

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen programa katılım yoğun olurken geneli soru cevap şeklinde gerçekleşti. İşletmelere yönelik KOSGEB, İhracat, Mevlana Kalkınma Ajansı Desteği (MEVKA) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı devlet desteklerinden bahseden Rahim Aladağ, “İşletmelerimizin en büyük sıkıntısı finans ve büyüme sıkıntısıdır. Devletimiz önceki yıllardan daha fazla destek veriyor. Özellikle Anadolu için devlet destekleri bilgilerinden fazla bilgimiz yok. Bu konuda ciddi eksikliğimiz var. Fakat geç kalmış sayılmayız.” dedi.Aladağ, “Genel itibariyle işletmelerimiz yurt içi ve yurt dışını görerek ihracat ve diğer konularda istihdam sağlayacak, büyüyecek yapıya sahip. KOSGEB, İhracat, Mevlana Kalkınma Ajansı Desteği (MEVKA) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı devlet desteklerinde verilen ücretlerin işletmelere yüzde 100 fayda sağladığı kesindir. Fakat bu desteklerden faydalanabilmek için iyi bir proje ve hazırlık aşamaları çok önemlidir” şeklinde konuştu.Programa katılan Uğurlu Otomotiv sahibi Mehmet Uğurlu ise, “Ço verimli bir program oldu, çok istifade ettik. İlçemizde bu eğitim programlarının devam etmesi gerekir. Tertip eden Meke Eğitim Kurumları’na şahsım ve ilçe esnafları olarak teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol