Bu haber kez okundu.

Karapınar’a Kaymakam Oğuz Cem MURAT Atandı

Kaymakam Oğuz Cem MURAT; 1985 Ağrı İli’nin Eleşkirt ilçesi doğumlu olup, İlköğrenimini Ağrı’da, Lise eğitimini Muğla’da tamamladıktan sonra Lisans eğitimini ise 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Bir süre Maliye Bakanlığı İzmir Defterdarlığında Milli Emlak Denetmen yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanıp Muğla Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Muğla İlinde Valilik Stajını, Manisa İli Gölmarmara İlçesinde Refiklik stajını, Çanakkale İlinde ise Mülkiye Teftiş stajını tamamladı.

Nevşehir İli Derinkuyu ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra yurt dışı stajı için gönderildiği Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yıl süreyle “The State Üniversity of New Jersey-Rutgers” de eğitim aldığı, Amerikan Kamu Yönetimi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu. Bu dönemde aynı zamanda New York Başkonsolosluğunda ve BM nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliğinde Büyükelçilik stajını tamamladı. Yurt dışı dönüşü sonrasında Karaman İli Sarıveliler İlçesi ile Muğla İli Kavaklıdere İlçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 99. Dönem Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamladıktan sonra sırasıyla;

2014-2016 yılları arasında Karabük Yenice Kaymakamı, 2016-2018 yılları arasında Kahramanmaraş Çağlayancerit Kaymakamı, 2018-2020 yılları arasında Elazığ Baskil Kaymakamı olarak görev yaptı. Denizli Serinhisar Kaymakamı Oğuz Cem MURAT, İçişleri Bakanlığınca Karapınar Kaymakamlığına atandığı öğrenildi.

Karapınar Kaymakamı olarak atanan Oğuz Cem MURAT’A sağlık, sıhhat, huzur içerisinde yeni görevinde de üstün başarılar diliyoruz. 

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Fadik yoldaş 4 ay önce

Bize yardım etmesi