Öne Çıkanlar karapınar Fuhuşla Mücadele Komisyonu Toplantı Yaptı Ay Yıldızlı Milli Gururumuz TOBB Nefes Kredisi Projesi

Bu haber kez okundu.

Karapınar Ticaret Borsası “Yeşil Mutabakat” İçin Çalışıyor

Son yıllarda önemi giderek artan “Avrupa Yeşil Mutabakat” konusunda Karapınar’ın farkındalığının artırmak ve yeni projeler üretmek için çalışan Karapınar Ticaret Borsası, bu konuda uzman Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU’yu Karapınar’a davet etti.

Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ULUSOY, “Karapınar’da tarımsal çeşitliliğimizin ve kalitemizin artırılması için son dönemlerde önemi çok artan “Yeşil Mutabakat” konusunda bilinçlenmek ve çiftçimizi de bilinçlendirmek istiyoruz. Bu amaçla Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU’yu Karapınar’ımıza davet ettik. Mehmet hocamız Yeşil Mutabakat ile ilgili sunuş yaptı. Karapınar’ımızın geleceği için çok önemli fikirler verdi. Bunlar üzerinde çalışacağız. Karapınar’ın potansiyellerini daha da yükseltecek projelere imza atacağız.” dedi.

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU,“Dünyamız son yıllarda çok ciddi sorunlarla boğuşuyor. Hem insanlar olarak bizler bu sorunları yaşıyoruz hem de doğamız bu sorunları yaşıyor. Doğamıza daha çok sarılmak zorundayız. Toprak ve iklim farkındalığımız artmak zorunda. Bunun artması gıdadan, ulaşıma, biyoçeşitlilikten sürdürülebilir tarıma kadar geniş ölçekte bizlere fayda sağlayacak ve dünyamızın sorunlarından kurtaracak. Yeşil Mutabakat konusunda Konya Teknokent olarak bilinçlendirme eğitimlerimizi tüm kurumlara vermeye devam ediyoruz. Karapınar’da bu konuda ciddi projeler üretecek kapasiteye sahip bir ilçemiz. Karapınar Ticaret Borsasına Yeşil Mutabakatla ilgili çalışmalar yapma konusundaki gayretleri için teşekkür ederim.” dedi.

Karapınar Ticaret Borsası Meclis Toplantısında gerçekleşen “Avrupa Yeşil Mutabakatı” başlıklı toplantıya Karapınar Ticaret Borsası Meclis Üyeleri ve Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Cem ÜNAL da katıldı.

HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol