14 Aralık 2017 Perşembe

Karapınar Süt Üreticiler Birliğinden Seminer ve Eğitim Programı

Karapınar Süt Üreticiler Birliğince 05 Aralık 2017 Salı günü, kendi binasının yeni toplantı salonunda saat 9.30'da başlayan ve 16.30'da sona eren "Hayvancılık işletmelerinde üretimin artırılmasında hayvan refahı ve antibiyotik direncinin önlenmesinin önemi" semineri ve pratik eğitim programı düzenlendi.

05 Aralık 2017 Salı 20:36
Bu haber 246 kez okundu
 Karapınar Süt Üreticiler Birliğinden Seminer ve Eğitim Programı
Eğitim programına, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Konya DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Edip Yıldız, Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yrd. Orhan Tat, Hollanda Büyelçiliği Maslahatgüzarı Erik Weststrate, Hollanda Büyükelciliği, Tarım Müşaviri Jacob Satter, Hollanda Veteriner İlaçları Enstitüsü Başkan Yrd. Hetty van Beers- Schreurs, Karapınar Sivil Toplum Kuruluş Başkanları,  Konya Önder Çiftçiler Derneği Başkanı M. Erol Sözen, Karapınar Süt Üreticiler Birliği Başkanı K.Yaşar Yükseler, Karapınar ve Çumra DSYB temsilcileri, Karapınar Süt Üreticiler Birliği üyeleri ve Yönetimi, misafirler, basın mensupları katıldı.
Program, Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde Ziraat Y. Müh. Hüseyin Doğan Çukur'un sunuculuğunda gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Karapınar Süt Üreticiler Birliği Başkanı Kemal Yaşar Yükseler yaptığı açılış konuşmasında, Hollanda Büyükelciliği Tarım Müşavirliği Ofisi, Konya Tarım İl, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü, Karapınar Süt Üreticileri Birliği ve Konya Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği'nin ortaklaşa düzenlediği " Hayvancılık İşletmelerinde Üretim Artırılmasında Hayvan Refahı ve Antibiyotik Direncinin önlenmesinin Önemi" konulu seminer ve akabinde düzenlenecek olan pratik eğitim programına katılarak bizleri onurlandırmanızdan dolayı bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. 2016 yılında kurulan  Karapınar Süt Üreticiler Birliğimizce günlük 300 ton civarında süt toplanmakta ve bu da hem ülke hem ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır."dedi
Konya DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Edip Yıldız, yaptıkları ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler vererek üreticilere geniş bilgiler verdi. Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Md. Yrd. Orhan Tat, üreticilere güzel bilgiler sunarak önerilerde bulundu. Hollanda Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Erik Weststrate, Konya ve Karapınar'da bulunmaktan dolayı çok memnun olduğunu ve eşinin de Türk olduğunu, Türkoloji mezunu olduğunu, Hollanda Konya'dan daha ufak ama tarım ve hayvancılık yönünden dünya devi haline geldik. Konuşmacılarımız siz üreticilere faydalı bilgiler vereceklerdir. Programı düzenleyenlere teşekkür ediyorum."dedi
Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar ve Karapınar'ın tarım ve Hayvancılık yönünü anlatarak katılımcılara bilgiler vererek Karapınar'ın Tarım, Hayvancılık ve Enerji yolunda yıldızı parlayan bir ilçe olduğunu ifade ederek misafirlere katılımlarından,programın hazırlanmasından ve sunulmasından dolayı da emeği geçenlere teşekkür etti. 
Hollanda Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Jacob Satter, Hollanda Veteriner İlaçları Enstitüsü Başkan Yrd. Hetty van Beers- Schreurs ürdeticilere slayt eşliğinde çok faydalı ve geniş bilgiler verdiler. Soru ve cevaplar bölümü gerçekleştirildi. Katılımcılara teşekkür edildi. Öğle yemeği ve yemeğin ardından öğleden sonra Karapınar Süt Üreticiler Birliği Başkanı Kemal Yaşar Yükseler'in çiftliğinde pratik eğitimde Bert van Niejenhuis- Cow Signals "İneklerinbize söylediklerini nasıl anlarız? Refahlarını ve verimlerini artırabilmek için pratikte neler yapabiliriz" bilgileri verildi.  Seminer ve Pratik Eğitim başarılı bir şekilde sona erdi.
Hollanda dan gelen yetkililer Karapınar'da gördükleri ilgiden son derece memnun olduklarını açıkladılar. 

MUSA CEYHAN

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner299
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 05 Aralık 2017 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 08 Kasım 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV