Öne Çıkanlar Konya İli Motorlu Kara Taşıtları İstatistikleri Okullara Noter Huzurunda Hizmetli Alımı Yapıldı Karapınarı Ziyaret Etti Yolcu Otobüslerinie Kaçak Sigara Operasyunu

Bu haber kez okundu.

Karapınar Gençlik Merkezinden Örnek Faaliyet

Karapınar Gençlik Merkezi bünyesinde yer alan yaklaşık 600 metrekarelik alanda bahar döneminde organik tarım bahçesi oluşturdu.

 Hazırlanan alana Gençlik Merkezi personeli ve gönüllü gençlerle domates, biber, patlıcan, salatalık gibi sebzelerin ekimi, dikimi, bakımı ve sulanması yapıldı. Elde edilen ürünler yine gönüllü gençler aracılığıyla önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere haftalık olarak ulaştırılıyor. Karapınar Gençlik merkezi lideri Semih ÜZER ''Gençlik ve Spor Bakanlığının son iki yılı ''Gönüllülük Yılı'' ilan ettiğini ve ''Gençlerin İyilik Ağacı'' kapsamında bu faaliyeti gerçekleştirdiklerini ve gençlerin severek çalıştıklarını söyledi.

Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali KARAKUL ise ''Özellikle Covid_19 salgını sebebiyle gençlerin toprakla meşgul olmalarının onlara farklı bir enerji kazandırdığını, gençlerin organik tarım bahçesinde hiçbir kimyasal ilaç ve gübre kullanmadan sebzeleri yetiştirdiklerini, amaçlarının gençleri organik tarımı öğretmek ve ürettiğini ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak olduğunu bu sayede gençlerin yardımlaşma ve dayanışma duygularının gelişmesine katkı sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol