banner328
Öne Çıkanlar Karapınar Halk Eğitim Merkezi Güzelkışla İlkokulu Öğrencileri Esnafa Faizsiz Kredi AGD Yaz Kursu Etkinlikleri Sona Erdi

Bu haber kez okundu.

Karapınar Gençlik Merkezi  Maske Üretimine Devam Ediyor

Karapınar Gençlik Merkezi, Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin Türkiye'de de yayılmasıyla birlikte Karapınar İlçe Spor Müdürlüğü personeli ve Karapınar Gençlik Merkezi personeli ile birlikte korumalı siperlikli maske üretimine devam ediyor.
Üretilen bu maskeler ilkin acil ihtiyacı olan Karapınar İlçe Sağlık Müdürlüğü, Karapınar Devlet Hastanesi, Karapınar Sağlık Ocakları, Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü, Karapınar Belediye çalışanları ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına ücretsiz olarak dağıtıldı. 
Kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtım tamamlanmasının akabinde uzun süredir kapalı olan ve yeni açılan berber, kuaför, yine halkla en fazla temasta bulunduğu fırınlar ve ekmek fabrikalarına maske dağıtımı yapıldı. 
 İhtiyaç duyulan alanlara dağıtım yapılmaya devam edileceğini belirten Karapınar Gençlik Merkezi'nden yapılan açıklama yetkililer; ''Dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 pandemisi ülkemizi de etkisi altına almış ve sokağa çıkma yasağı gibi önleyici tedbirler kapsamında bazı aileler ihtiyaçlı duruma gelmişlerdir. Karapınar Gençlik Merkezi olarak İnsani Yardım Teşkilatı (İHH) ve Konya Dost Eli Derneği ile irtibata geçip ihtiyaç sahipleri için yardım talebinde bulunmuştur. Yaklaşık 300 aileye gelen yardım kolilerini İlçe Spor Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi personelince ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmıştır'' dediler. 

HİMMET TÜRKMEN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol